همکاری مشترک گوگل، اپل، موزیلا و مایکروسافت برای توسعه افزونه‌های مرورگر

کد مطلب 44766 1400-03-19 16:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از انگجت؛ گوگل، اپل و شرکت‌های ارائه کننده مرورگر، در کنسرسیوم شبکه جهانی وب از همکاری مشترکی خبر دادند که در آینده به توسعه و بهبود افزونه‌های مرورگر‌ها کمک می‌کند.


همکاری مشترک گوگل، اپل، موزیلا و مایکروسافت برای توسعه افزونه‌های مرورگر


دسته بندی : اخبار تکنولوژی


گوگل، اپل، مایکروسافت و موزیلا قصد دارند در برنامه‌ای مشترک برای افزونه‌های مرورگر‌ها و استاندارد سازی آن‌ها باهم همکاری کنند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از انگجت؛ گوگل، اپل و شرکت‌های ارائه کننده مرورگر، در کنسرسیوم شبکه جهانی وب از همکاری مشترکی خبر دادند که در آینده به توسعه و بهبود افزونه‌های مرورگر‌ها کمک می‌کند. با اینکار افزونه‌های مرورگر عملکرد بهتری خواهند داشت و از ایمنی کاربران در برابر بدافزار‌ها دفاع می‌کنند، جلوگیری از سواستفاده و حفظ حریم خصوصی از دیگر اهداف این همکاری است.
 
نزدیک کردن مرورگرها به هم برای استفاده بهتر
این تیم‌ها امیدوارند بتوانند با موفقیت این برنامه مشترک را پیش ببرند و توسعه افزونه‌های جدید را برای توسعه دهندگان آسان‌تر کنند تا کاربران تجربه بهتری در استفاده از این مرورگر‌ها داشته باشند و می‌خواهند به یک استاندارد مشترک به ارتباط بین مرورگر‌ها برسند. این شرکت‌ها درباره هدف خود از این همکاری گفتند: " هدف ما شناسایی نقاط مشترک، همسان‌سازی نزدیک مرورگر‌ها و ترسیم مسیر پیشرفت برای آینده است. " سازگاری مهمترین اولویت این گروه است و در منشور این همکاری مشترک آمده:" منتقل کردن افزونه‌ها بین مرورگر‌ها و پشتیبانی از آن‌ها در انواع دستگاه‌ها و پلتفرم‌ها برای توسعه دهندگان ساده است. "
 
به موجب این همکاری مشترک مرورگر‌ها فروشگاه‌های منحصر به فرد خود را همچنان حفظ می‌کنند. این شرکت‌ها در ادامه این کنسرسیوم از دیگر شرکت‌ها سازنده مرورگر، توسعه دهندگان افزونه‌ها و دیگر علاقه‌مندان در این حوزه خواستند تا به این برنامه مشترک بپیوندند. این ایده توسعه افزونه‌ها از سال‌ها پیش مطرح شده بود. مرورگر اوپرا یکی از مرورگر‌های محبوبی است که در سال ۲۰۱۰ سعی داشت تا افزونه‌ها را باهم ادغام کند.
 
گفتنی است که افزونه‌های یکی از بخش‌های مهم در مرورگر‌ها هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان کار‌های مختلفی از جمله مسدود کردن تبلیغات یا مدیریت رمز‌های عبور را انجام داد.
 
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :