فراری با مدیر عامل جدید خود پا به دنیای فناوری‌های نوین می‌گذارد

کد مطلب 44783 1400-03-19 17:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت سازنده خودروهای لوکس فراری با انتصاب بندتو ویگنا، مدیر یک شرکت مشهور تراشه سازی، به عنوان مدیر عامل جدید خود، به سمت فناوری های نوین و برقی کردن خودروهای خود پیش می رود.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی فراری با انتصاب بندتو ویگنا، مدیر یک شرکت مشهور تراشه سازی، به عنوان مدیر عامل جدید خود، به سمت فناوری های نوین و برقی کردن خودروهای خود پیش می رود.
ویگنا، یک مدیر 52 ساله تبعه ایتالیا، در حال حاضر بزرگترین بخش شرکت سازنده تراشه STMicrolectronics را رهبری می‌کند.
انتصاب وی یک جای خالی شش ماهه در راس این خودروساز لوکس را پر می کند، جایی که لوئیس کامیلری، رئیس اجرایی سابق پس از نزدیک به دو سال و نیم در این نقش در ماه دسامبر بازنشسته شد.
احتمال زیاد انتخاب مدیر فعلی فیات برای تصدی ریاست فراریکاهش تولید شرکت خودروسازی فورد آمریکا به نصف به دلیل کمبود ریزتراشهجان الکان، رئیس هیات مدیره فراری،یکی از فرزندان خانواده آگنلی که فراری را از طریق شرکت سرمایه گذاری خود Exor کنترل می کند، گفت که این شرکت از انتصاب ویگنا به عنوان مدیرعامل جدید خود خوشحال است.
وی در بیانیه روز چهارشنبه خود گفت: درک عمیق او از فن آوری هایی که عامل بسیاری از تحولات صنعت ما بوده است و نوآوری اثبات شده او و همچنین مهارت های رهبری و تجاری وی، باعث تقویت بیشتر فراری و سرگذشت منحصر به فرد و عملکرد این شرکت در دوره هیجان انگیز پیش رو خواهد شد.
فراری که در حال حاضر مدل های مختلف هیبریدی را تولید می کند، ساخت اولین خودروی تمام برقی خود را برای سال 2025 وعده داده است.
از زمان کناره گیری کامیلری، الکان به طور موقت شرکت را هدایت می کرد. در ماه آوریل او گفت که مدیر عامل جدید فراری باید "از همه ویژگی های مناسب، از جمله توانایی های فن آوری" برخوردار باشد.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :