رنوی فرانسه متهم به فریبکاری درباره آلایندگی خودروهای خود شد

کد مطلب 44788 1400-03-19 17:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت فرانسوی رنو (RENA.PA) اعلام کرد دادگاهی این شرکت را به فریب درباره آلایندگی موتورهای دیزلی خود در تحقیقی که از سال ۲۰۱۷ آغاز شد، متهم کرده است.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت فرانسوی رنو (RENA.PA) روز سه شنبه اعلام کرد دادگاهی این شرکت را به فریب درباره آلایندگی موتورهای دیزلی خود در تحقیقی که از سال 2017 آغاز شد، متهم کرده است.
از زمان رسوایی شرکت فولکس واگن موسوم به "دیزل گیت" که در سال 2015 به دلیل تقلب در آزمایش آلایندگی در ایالات متحده آغاز شد، نهادهای نظارتی نسبت به استانداردهای آلودگی سختگیرتر شده اند و چندین خودروساز در اروپا مورد بازرسی قرار گرفته اند.
بر اساس این گزارش، رنو هرگونه تخلف را در این زمینه انکار کرد.
شهر باستانی انگلیس خودروهای آلاینده را تا 100 پوند روزانه جریمه می‌کندشرکت خودروسازی رنو فرانسه 7.3 میلیارد یورو در 6 ماه ضرر کرداین گروه خودروسازی در بیانیه ای گفت: رنو ارتکاب هرگونه جرمی را انکار می کند و تأکید می کند که وسایل نقلیه آن مجهز به هیچ سیستمی که بتواند در آزمایش آلایندگی تقلب کند، نیستند.
در این بیانیه همچنین آمده است: کلیه خودروهای رنو همیشه مطابق با قوانین و مقررات قابل اجرا تأیید شده اند.
این گروه خودروسازی با سرمایه گذاری در زمینه برقی کردن خودروها به دنبال حفظ رقابت خود در این زمینه است و می خواهد پس از ضرر سال گذشته، روی سودآورترین مدل های خود تمرکز کند.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :