اطلاعات شخصی حدود ۳.۵ میلیون مشتری فولکس واگن به سرقت رفت

کد مطلب 45246 1400-03-23 16:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت خودروسازی فولکس واگن فاش کرد که اطلاعات شخصی بیش از ۳.۳ میلیون نفر از خریداران فولکس واگن و آئودی در ایالات متحده و کانادا به سرقت رفته است.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت خودروسازی فولکس واگن فاش کرد که اطلاعات شخصی بیش از 3.3 میلیون نفر از خریداران فولکس واگن و آئودی در ایالات متحده و کانادا به سرقت رفته است.
داده های به سرقت رفته شامل شماره گواهینامه و تأمین اجتماعی افراد است.
فولکس واگن، صاحب برند آئودی در نامه ای که روز جمعه برای مشتریان ارسال کرد، هشدار داد که "یک شخص ثالث غیر مجاز" داده های مشتریان را از یک فروشنده در آمریکای شمالی بین سال های 2019 و 2021 به دست آورده است.
اطلاعات به سرقت رفته توسط این فروشنده بین سال های 2014 و 2019 برای اهداف فروش و بازاریابی جمع آوری شده بود.
فولکس واگن: برند لامبورگینی فروشی نیستپیش بینی فولکس واگن درباره ادامه کمبود جهانی تراشه در ماه های آیندهداده های به سرقت رفته شامل اطلاعات اساسی مانند شماره شناسایی وسیله نقلیه (VIN) و اطلاعات مدل، همچنین شماره گواهینامه رانندگی مشتری، جزئیات وام و در چندین مورد شماره های تأمین اجتماعی و شماره شناسایی مالیات است.
فولکس واگن اعلام کرد که با کارشناسان امنیت سایبری و پلیس تماس گرفته و به مشتریان بیمه رایگان برای سرقت هویت ارائه کرده است.
فولکس واگن در بیانیه ای گفت: ما از هرگونه مشکلی که این موضوع ممکن است برای مشتریان فعلی یا بالقوه ایجاد کند، متأسف هستیم. مثل همیشه، ما توصیه می کنیم که افراد نسبت به ایمیل ها یا سایر ارتباطات مشکوک که ممکن است از آنها بخواهد اطلاعاتی درباره خود یا وسیله نقلیه خود ارائه دهند، هوشیار باشند.
گروه بزرگ صنعتی فولکس واگن، از لحاظ درآمد سالانه، دومین خودروساز بزرگ جهان است. این گروه علاوه بر برند خاص خود دارای برندهای آئودی، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، پورشه، سیت و اسکودا و همچنین شرکت موتورسیکلت سازی ایتالیایی دوکاتی و کامیون سازی مان و اسکانیا است.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :