بیت کوین با افزایش ۹.۸ درصدی به ۳۹۰۳۵ دلار رسید

کد مطلب 45313 1400-03-24 09:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بیت کوین با افزایش ۹.۸ درصدی به ۳۹۰۳۵ دلار رسید


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ارزش بیت کوین 9.8 درصد در روز یکشنبه افزایش یافت و به 39035.47 دلار رسید یعنی 3492.71 دلار بالاتر از قیمت قبلی آن.
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
 بزرگترین و محبوب‌ترین ارز مجازی دنیا 40.7 درصد نسبت به پایین‌ترین ارزش آن در چهارم ژانویه (27734 دلار)، افزایش یافته است.
ارز مجازی اتر هم که وابسته به شبکه بلاک چین اتریوم است، با 7 درصد افزایش قیمت معادل 165.77 دلار در روز یکشنبه، به 2532.77 دلار رسیده است.
مقابله با استخراج غیرمجاز بیت کوین در چین به دلیل مصرف بالای برقارزش بیت کوین به دنبال قانونی شدن در السالوادور افزایش یافتالون ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در روز یکشنبه اعلام کرد در صورت استفاده استخراج‌کنندگان بیت کوین از انرژی‌های تجدید پذیر، دوباره اجازه خواهد داد محصولات شرکتش با این ارز مجازی معامله شوند.
 ماسک یکی از از طرفداران اصلی ارزهای مجازی بوده ولی به خاطر نگرانی‌های محیط زیستی و مصرف بالای انرژی برای استخراج ارزهای مجازی، تبدیل به یکی از منتقدان آن شده و طرح‌های شرکت تسلا را برای خرید و فروش خودروهایش با بیت کوین متوقف کرده است.
 وی در آخرین توییت خود اعلام کرده در صورت استفاده منطقی از انرژی پاک توسط استخراج‌کنندگان بیت کوین، دوباره اجازه معامله با این ارز مجازی را صادر خواهد کرد.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :