سامسونگ نمایشگر کش سان برای بررسی سلامت ساخت

کد مطلب 45376 1400-03-24 16:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک نمونه از آن در دستگاه مانیتور ضربان قلب استفاده شد.   به گزارش مهر به نقل از ورج، سامسونگ در حوزه توسعه نمایشگرهایی که مانند کش لاستیکی در تمام جهات کشیده می‌شوند، به پیشرفت‌هایی دست یافته است.


سامسونگ نمایشگر کش سان برای بررسی سلامت ساخت   


دسته بندی : اخبار تکنولوژی


یک شرکت کره ای نمایشگر او ال ای دی با قابلیت کشسانی ابداع کرده که تا ۳۰ درصد کش می آید. یک نمونه از آن در دستگاه مانیتور ضربان قلب استفاده شد. 
به گزارش مهر به نقل از ورج، سامسونگ در حوزه توسعه نمایشگرهایی که مانند کش لاستیکی در تمام جهات کشیده می‌شوند، به پیشرفت‌هایی دست یافته است. این شرکت ادعا می‌کند یکی از موارد استفاده آن ساخت ابزارهای فناوری پزشکی انعطاف پذیر است.
 
محققان شرکت کره‌ای اخیراً یک نمایشگر OLED ابداع کرده‌اند که ۳۰ درصد کش می‌آید و همزمان عملکرد آن تغییری نمی‌کند. آنها برای آزمایش این فناوری، نمایشگر را در یک مانیتور ضربان قلب با قابلیت کشسانی به کار بردند. این دستگاه مانند چسب زخم به پوست انسان می چسبد.
 
«یونگ جون یون» یکی از مهندسان سامسونگ در بیانیه‌ای در این باره می‌گوید: قدرت این فناوری به کاربر کمک می‌کند تا اطلاعات بیومتریک خود را برای مدت زمانی طولانی‌تر بررسی کند. علاوه بر آن لازم نیست کاربر هنگام خواب یا تمرین ورزشی ابزار را از پوست خود جدا کند، زیرا این وصله شبیه پوست انسان خواهد بود. همچنین کاربر می‌تواند اطلاعات بیومتریک خود را به راحتی روی نمایشگر مشاهده کند و نیازی به انتقال آنها به یک دستگاه دیگر نیست.
 
هرچند این نمایشگر در مراحل ابتدایی توسعه است، اما حتی پس از هزار بار کشیده شدن، عملکرد آن تغییری نمی‌کند. شرکت سازنده این فناوری معتقد است چنین نمایشگری در آینده می‌تواند از طیف مختلفی از سیستم‌های نظارت بر سلامت پشتیبانی کند.
 
جزئیات این تحقیق در ژورنال «ساینس ادونسز» منتشر شده است.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :