کادیلاک اسکالید 2021؛ شاسی بلند درشت اندام با 2 متر ارتفاع و 38.3 اینچ نمایشگر مقابل راننده (+عکس)

کد مطلب 45780 1400-03-28 11:25
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
3 اینچ نمایشگر مقابل راننده (+عکس) مجموعه: دنیای خودرو  با استانداردهای ایمنی باید به سوپرکروز اختصاصی کادیلاک، سنسور هشدار برخورد از جلو و عقب با توانایی تشخیص عابر، ترمز اضطراری اتوماتیک، دوربین 360 درجه، نور بالای تطبیقی به عنوان ویژگی های استاندارد و همچنین هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط به عنوان آپشن تریم پریمیوم لاکژری اشاره کنیم.


کادیلاک اسکالید 2021؛ شاسی بلند درشت اندام با 2 متر ارتفاع و 38.3 اینچ نمایشگر مقابل راننده (+عکس)


دسته بندی : دنیای خودرو

 با استانداردهای ایمنی باید به سوپرکروز اختصاصی کادیلاک، سنسور هشدار برخورد از جلو و عقب با توانایی تشخیص عابر، ترمز اضطراری اتوماتیک، دوربین 360 درجه، نور بالای تطبیقی به عنوان ویژگی های استاندارد و همچنین هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط به عنوان آپشن تریم پریمیوم لاکژری اشاره کنیم.
به گزارش عصر ایران؛ اگر بخواهیم از تعداد محدودی شاسی بلند موفق در زمینه طراحی نام ببریم؛ قطعا یکی از حاضران در لیست کادیلاک اسکالید خواهد بود. خودرویی که از سال 1999 وارد خط تولید شد و اکنون با مدل 2021 نسل پنجم خود را معرفی کرده است.
 
در مطلب قبلی و همزمان با رونمایی از اسکالید 2021 به بیان ویژگی های آن پرداختیم که اینجا در دسترس قرار دارد. اکنون تصاویر مربوط به بررسی خودرو خارج از محیط استودیو و نمایشگاه منتشر شده که بهانه ای شد تا باردیگر نگاهی به این شاسی بلند خاص داشته باشیم.
 
اسکالید در 5 نسل 
نسل اول در سال 1999، نسل دوم 2001، نسل سوم 2007 و نسل چهارم در سال 2015 معرفی شد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، اسکالید در نسل پنجم خود به سطح بالایی از تکامل در طراحی رسیده و جذاب تر از دوره های قبلی پیش روی مشتریان قرار گرفته است. 
 
نسل اول
نسل دوم
نسل سوم
نسل چهارم
نسل پنجم
 
طراحی 
اسکالید 2021 از لاستیک ها تا سقف 1948 میلیمتر ارتفاع دارد که از این منظر یکی از بزرگترین شاسی بلندهایی است که تا کنون روانه بازار شده است.
 
چراغ های اصلی جلو با الگوی باریک خود آنقدر جذاب هستند که به اعتقاد گروهی از کارشناسان، تویوتا نیز برای لندکروزر جدید خود الگوی مشابهی را انتخاب کرده و به نوعی از اسکالید ایده گرفته است.(از نظر زمانی اسکالید بسیار زودتر از دیگر خودروسازها این الگو را معرفی کرده است)
 
نوار آبشاری ال ایی دیی در بامپر(سپر) جلو نیز در زیبایی قسمت دماغه بسیار اثرگذار است.
 
رینگ ها در تریمی که تصاویر آنرا مشاهده می کنید و برچسب قیمت 107915 دلاری را همراه دارد از نوع 22 اینچی 14 پره است اما اسکالید 3 آپشن جذاب تر در این قسمت را نیز پیش روی مشتری قرار داده که انتخاب آنها به مفهوم 1995 دلار هزینه بیشتر خواهد بود.
 
  
  
 
 
  
  
  
  
   
اسکالید؛ کابین راحت و فناورانه 
در بررسی ها یکی از برترین ویژگی های اسکالید 2021 راحتی کابین آن بوده که بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. این شاسی بلند برای سفرهای جاده ای طولانی به عنوان یک گزینه برتر مطرح می شود و البته کادیلاک در زمینه طراحی کابین های راحت و لوکس سابقه ای بسیار درخشان دارد.
 
یک نمایشگر 7.2 اینچی لمسی سمت چپ فرمان قرار دارد که در واقع مرکز نمایش اطلاعات ضروری ویژه راننده است و دقیقا متصل به آن یک نمایشگر 14.2 اینچی دیجیتال پیش روی راننده قرار دارد که جایگزین نشانگر سنتی آمپر شده است. نمایشگر اصلی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی نیز در ادامه نمایشگرهای قبلی قرار دارد و در اندازه 16.9 اینچ با فناوری او ال ایی دیی کیفیت بالایی از تصاویر را به نمایش می گذارد. بدین ترتیب تنها در قسمت مقابل راننده 38.3 اینچ نمایشگر قرار دارد و به این عدد باید دو نمایشگر ویژه ردیف دوم را نیز اضافه کنیم تا اسکالید از این منظر نیز برتری های خود را به رخ رقبا بکشد.
 
نمایشگرهای مربوط به ردیف دوم از پورت اچ دی ام آی پشتیبانی می کنند و یک پورت فول سایز 110 ولت نیز در کنسول میانی قرار داده شده است.
   
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
ایمنی
 در رابطه با استانداردهای ایمنی نیز باید به سوپرکروز اختصاصی کادیلاک، سنسور هشدار برخورد از جلو و عقب با توانایی تشخیص عابر، ترمز اضطراری اتوماتیک، دوربین 360  درجه، نور بالای تطبیقی به عنوان ویژگی های استاندارد و همچنین هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط به عنوان آپشن تریم پریمیوم لاکژری اشاره کنیم.
 
پپیشرانه 
در بخش پیشرانه از نمونه 8 سیلندر 6.2 لیتری استفاده شده که 420 اسب بخار خروجی و 460 پوندفوت گشتاور دارد. این مجموعه با جعبه دنده 10 سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود. سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد.
 
این پیشرانه برای یک خودروی 2647 کیلوگرمی گزینه مناسبی به نظر می رسد. ظرفیت یدک کشی این خودرو نیز برابر با 3628 کیلوگرم است.
 
شاخص مصرف سوخت برای 100 کیلومتر رانندگی در شهر 16.8 لیتر، در بزرگراه 12.4 و در حالت ترکیبی 14.7 لیتر است.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :