احداث نخستین ساختمان با فناوری چاپ سه بعدی توسط دانش‌بنیان‌ها

کد مطلب 46036 1400-03-31 02:56
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
احداث نخستین ساختمان با فناوری چاپ سه بعدی توسط دانش‌بنیان‌ها


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با ورود به مسیر تولید چاپگرهای سه‌بُعدی موفق به احداث نخستین ساختمان با روش چاپ سه‌بُعدی شدند.
در دنیای امروز، چاپ سه‌بُعدی، بسیاری از فناوری‌ها و مواد را پوشش می‌دهد چون تقریباً در همه‌ صنایع نفوذ کرده است و می‌توان گفت چاپ سه‌بُعدی با پیشرفت و تکامل، به مرور همه‌ صنایع موجود در جهان را متحول می‌کند و  بدین ترتیب شاهد آینده متفاوتی در زندگی شخصی و کاری انسان‌ها خواهیم بود.
فناوری چاپ سه‌بُعدی ساختمان با استفاده از بتن مخصوص برای نخستین بار در کشور ایران ساخته شده است. در این روش نوآورانه، احداث بناهایی که فرآیندی وقت‌گیر و هزینه‌بر دارند، با کمک فناوری چاپ سه‌بُعدی و فرآورده بتن ساخته شده در کشور، روند احداث با سرعتی حداکثر تا 10 برابر روش پیشین انجام می‌شود.
موادی که در این خانه به کار رفته از نظر ایمنی، راحتی و انعطاف‌پذیری دارای استاندارد بالایی است، ضایعاتی در حد صفر دارد و در برابر محدودیت‌های غیر‌ قابل پیش‌بینی نیز از مقاومت لازم برخوردار است.
موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در طراحی پلتفرم "بازار آنلاین خرید و فروش کالا در ایران"فروش شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی به 900 هزار میلیارد ریال رسید!


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :