یوان دیجیتال چین در بیش از ۳۰۰۰ خودپرداز در پکن قابل دسترس شد

کد مطلب 46094 1400-03-31 03:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یوان دیجیتال چین در بیش از ۳۰۰۰ خودپرداز در پکن قابل دسترس شد


- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شینهوا نت، بانک صنعت و تجارت چین امکاناتی را فراهم کرده که به کاربران اجازه می‌دهد یوان دیجیتال خود را در 3000 دستگاه خودپرداز در پکن به پول نقد تبدیل کنند.
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
 بانک صنعت و تجارت چین اولین بانک این کشور است که چنین امکاناتی را فراهم می‌کند. مشتریان می‌توانند به راحتی پول خود را از دیجیتال به غیر دیجیتال تغییر دهند.
بانک کشاورزی چین هم که یکی از چهار بانک بزرگ این کشور است امکانات مشابهی را در 10 خودپرداز در منطقه تجاری وانگ فوجینگ ایجاد کرده است.
چین با برگزاری قرعه کشی، 6 میلیون دلار یوان دیجیتال جایزه می‌دهدحمایت بانک مرکزی انگلیس از پوند دیجیتالبانک مرکزی چین قصد دارد ارز دیجیتال حکومتی را برای المپیک زمستانی 2022 آماده کند. این بانک اعلام کرد این ارز جدید هیچ نام رسمی ندارد ولی آن را با عنوان پرداخت الکترونیک ارز دیجیتال (BPOC) می‌شناسند و ویژگی‌های مشترکی با ارزهای مجازی دارد.
پیش‌بینی می‌شود یوان دیجیتال جایگزین پول نقد در گردش شود. این ارز به شماره تلفن همراه دارنده آن متصل شده و نقل و انتقالات توسط یک اپلیکیشن انجام می‌شود. کاربران می‌توانند با کمک تلفن همراه خود پول را بین حساب‌های مختلف جابجا کنند، درست مانند کاری که با پول نقد انجام می‌دادند. برنامه‌های آزمایشی یوان دیجیتال در شهرهای بزرگ چین در حال اجراست.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :