ورود فناوری‌های نوین به صنعت آزمایشگاهی کشور/ اجرای ۶ طرح توانمندسازی آزمایشگاه‌ها

کد مطلب 46098 1400-03-31 03:59
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ورود فناوری‌های نوین به صنعت آزمایشگاهی کشور/ اجرای ۶ طرح توانمندسازی آزمایشگاه‌ها


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که زیرساختی برای توسعه صنعت آزمایشگاهی در کشور محسوب می‌شود، 6 راهکار را برای توانمندسازی مجموعه‌های فعال این حوزه تعریف کرده است.
"حمایت از تعمیر و نگهداری، کالیبراسیون و ارتقای تجهیزات"، "حمایت از خرید نمونه‌های مرجع استاندارد و کالیبراسیون"، "حمایت از خرید دستگاه‌های آزمایشگاهی ساخت ایران"، "حمایت از استقرار استانداردهای آزمایشگاهی"، "حمایت از آموزش کارشناسان و فعالیت در قالب کارگروه‌های تخصصی" و "حمایت از خرید و استقرار نرم‌افزار مدیریت فرآیندهای آزمایشگاهی" 6 برنامه شبکه برای توانمندسازی آزمایشگاه‌ها است.
در اجرای این برنامه‌ها، ارایه مشاوره‌های تخصصی لازم به آزمایشگاه‌ها برای انتخاب درست روش‌های نگهداری تجهیزات، بهره‌برداری از استانداردها و انتخاب تجهیزات مناسب برای توسعه دامنه خدمات نیز صورت می‌گیرد؛ در این راستا همچنین، شبکه با برگزاری کارگاه‌های آموزش تخصصی و تشویق کارشناسان آزمایشگاه‌ها به انتقال تجربه و به اشتراک‌گذاری دانش خود با سایر کارشناسان، به ارتقای دانش تخصصی پرسنل آزمایشگاه‌ها کمک می‌کند.
این شبکه با هدف حمایت از توسعه فعالیت‌های آزمایشگاه‌ها، ارتقای توانمندی‌ها و کمک به رشد، توسعه و بهبود عملکرد کارشناسان آزمایشگاه‌ها، حمایت‌های متنوعی برای مراکز عضو شبکه در نظر گرفته است. حمایت‌های شبکه در هر سال، براساس امتیاز آخرین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه در شبکه انجام می‌شود.
در حال حاضر بیش از یک هزار مجموعه فناور آزمایشگاهی در این شبکه عضو هستند. همچنین عددی بالاتر از 20 هزار دستگاه و تجهیز در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی به اشتراک گذاشته شده است؛ خدمات اعتباری ارائه شده به این مجموعه‌ها نیز از رقم 950 هزار خدمات گذشته است.
موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در طراحی پلتفرم "بازار آنلاین خرید و فروش کالا در ایران"فروش شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی به 900 هزار میلیارد ریال رسید!


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :