آرایه خورشیدی در ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط فضانوردان نصب شد

کد مطلب 46129 1400-03-31 10:20
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
آرایه خورشیدی در ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط فضانوردان نصب شد


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ "شین کیمبرو" فضانورد ناسا و "توماس پسکی" از آژانس فضایی اروپا روز یکشنبه 20 ژوئن، دومین پیاده‌روی فضایی خود را با موفقیت به پایان رساندند، در این پیاده‌روی فضایی شاهد نصب یک آرایه خورشیدی با پهنای 60 فوت و عرض 10 فوت در ایستگاه فضایی بین‌المللی هستیم.
ساعاتی بعد از این پیاده‌روی فضایی، ناسا یک فیلم کوتاه منتشر کرد مبنی بر اینکه آرایه خورشیدی در حال باز شدن است؛ ناسا اعلام کرد که این دو فضانورد موفق شدند که آرایه خورشیدی را با موفقیت باز کنند، آنها را در جای خود قرار دهند و کابل‌ها را به منبع تغذیه ایستگاه متصل کنند.
این دو فضانورد قرار است در پیاده‌روی فضایی دیگری که برای 25 ژوئن برنامه‌ریزی شده است، روی آرایه خورشیدی بعدی کار کنند؛ فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی در مجموع، شش آرایه خورشیدی جدید نصب می‌کنند.
"کیمبرو" هشتمین راهپیمایی خود و "پسکی" چهارمین راهپیمایی فضایی خود را انجام داده‌اند؛ طبق داده‌های دقیق ناسا "کیمبرو" در حال حاضر 52 ساعت و 43 دقیقه و پسکی 26 ساعت و 15 دقیقه را صرف راهپیمایی کرده‌اند.
در کل اعضای خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی 240 راهپیمایی فضایی با هدف مونتاژ و نگهداری ماهواره قابل سکونت را انجام داده‌اند که در ارتفاع حدود 250 مایلی به دور زمین می‌چرخد و این بدان معناست که مسافران فضایی در حال حاضر بیش از 63 ساعت را در خارج از ایستگاه مداری فعالیت کرده‌اند.
فیلم/ راهپیمایی هیجان‌انگیز فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی و بر فراز کره زمینلحظه فرود فضانوردان ایستگاه فضایی در بیابان‌های قزاقستان + فیلم و تصاویر


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :