موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت "دستگاه فرابنفش ضدویروس"

کد مطلب 46152 1400-03-31 13:11
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت "دستگاه فرابنفش ضدویروس"


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ این روزها با همه‌گیری ویروس کرونا، ضدعفونی جزئی از زندگی روزمره ما شده است و استفاده از فناوری‌های پیشرفته مثل "اشعه ماورای بنفش" موضوعی است که هم‌اکنون در شرکتی دانش‌بنیان منجر به تولید یک محصول شده است.
"دستگاه فرابنفش ضدویروس" برای پاکسازی و ضدعفونی کردن تمامی محیط‌های آلوده به ویروس اختراع شده است؛ این دستگاه هوشمند با سنسورهای پیشرفته و محافظ ویژه طراحی شده است و امکان استفاده ایمن از اشعه را فراهم می‌کند ضمن اینکه این دستگاه در دو مدل طراحی شده است.
"روحی" سازنده این دستگاه گفت: یکی از دستگاه‌ها به صورت آسانسوری و اتاقی است و این دستگاه‌ها می‌توانند انسان را در داخل اتاق یا کابین آسانسور تشخیص بدهند و در فرصت مناسبی قبل از آسیب به انسان، می‌تواند اشعه را ساطع کرده و ویروس کرونا را در عرض 10 ثانیه در هوا از بین ببرد.
این سیستم با استفاده از لامپ‌های UVC ،DNA سلول عفونی و ویروس را تخریب کرده و جلوی تکثیر آن را می‌گیرد؛ مدل دیگر آن دستی و شارژی است و قابلیت مصرف خانگی و صنعتی دارد؛ دستگاه‌های ضدعفونی کننده فرابنفش ضدویروس در مرحله تولید انبوه و قابل عرضه به بیمارستان‌های کشور است.
موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان در طراحی پلتفرم "بازار آنلاین خرید و فروش کالا در ایران"احداث نخستین ساختمان با فناوری چاپ سه بعدی توسط دانش‌بنیان‌ها


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :