بومی‌سازی "رگولاتور خودرو" توسط یک شرکت دانش‌بنیان با صرفه‌جویی ارزی ۱ میلیون دلاری

کد مطلب 46286 1400-04-01 15:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بومی‌سازی "رگولاتور خودرو" توسط یک شرکت دانش‌بنیان با صرفه‌جویی ارزی ۱ میلیون دلاری


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور "رگولاتور" خودروهای داخلی در یک شرکت دانش‌بنیان رونمایی شد.
"ایسکرا" شرکتی دانش‌بنیان است که آهنگ خودکفایی را با قطعه‌سازی در صنعت خودرو تبدیل به سمفونی ملی کرده است، محصولاتی باکیفیت که علاوه بر نیاز داخل، صادرات به سایر کشورها را نیز در کارنامه خود ثبت کرده است.
"ستاری" مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: ما 4 خط اصلی مونتاژ داریم که این خطوط برای تولید انواع استارت و دینام خودروهای سواری ساخت داخل تجهیز شده‌اند  و همچنین در شرکت ما 480 نفر جوان نخبه فعالیت دارند.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: زمانی که در سال 1373 کار خود را شروع کردیم قطعات استارت و دینام کاملاً وارداتی بودند و از زمان شروع تا امروز، عمق ساخت داخل ما به جایی رسیده است که ما می‌توانیم اکثر قطعات استارت دینام را در داخل همین کارخانه تولید کنیم؛ امروز صرفه‌جویی ارزی فقط برای قطعات در سال 50 میلیون دلار است و حدود 350 هزار یورو صادرات به روسیه داشتیم و امیدواریم امسال به 500 هزار یورو برسد.
"عباسی" مدیر واحد توسعه و تحقیق این شرکت دانش‌بنیان نیز گفت: این جدیدترین محصول داخلی‌سازی شده شرکت است که رگولاتور نامیده می‌شود و از کشورهای چین و فرانسه وارد می‌شود و حدود 5 تا 6 ماه کار تحقیقاتی انجام داده‌ایم و طراحی‌های قطعه و قالب انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود بیش از 1 میلیون دلار در سال از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند.
تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان ایران از 6000 فراتر رفتاینفوگراف/ آخرین وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانیاحداث نخستین ساختمان با فناوری چاپ سه بعدی توسط دانش‌بنیان‌هاموفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت "دستگاه فرابنفش ضدویروس"


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :