بازگشت ۹۵۰ نفر از متخصصان و کارآفرینان خارج از کشور

کد مطلب 46315 1400-04-01 16:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بازگشت ۹۵۰ نفر از متخصصان و کارآفرینان خارج از کشور


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ 950 نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور به شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق پیوستند تا توان علمی خود را به نیازهای داخلی کشور پیوند زنند.
اشتغال 950 نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق داخلی، نتیجه اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (connect.isti.ir  ) است؛ ظرفیت‌هایی که به امید کسب موفقیت‌های بیشتر مهاجرت کردند و امروز با ارائه تسهیلات و مزایای این برنامه به بازگشت ترغیب شدند و به ایران آمدند.
برنامه‌ای که براساس گزارش آخرین گزارش علم یونسکو 2021 درباره "بررسی وضعیت علم، فناوری و نوآوری در ایران" که خرداد ماه 1400 توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) منتشر شده به عنوان یکی از نمادهای رشد شاخص‌های زیست بوم فناوری و نوآوری معرفی شده است. برنامه‌ای که اشتغال تعداد زیادی از ایرانیان مقیم خارج از کشور در استارتاپ‌ها و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را در پی داشته است.
براساس آخرین آمارهای ارائه شده با اجرای این برنامه تاکنون 950 نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مشغول به کار شدند؛ کاری که توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور را در پی داشته و فضا و شرایط برای بازگشت این افراد و ظرفیت‌های دانشی به کشور را فراهم کرده است.
شکل‌گیری 320 شرکت توسط این افراد هم از دیگر مزایا و اتفاقات خوبی است که در پی اجرای این برنامه و ارائه حمایت‌ها و تسهیلات به متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور رخ داده است، محسوب می‌شود. موضوعی که کمک کرده است تا ورود فناوری و نوآوری به کشور تسهیل و جامعه و صنایع از توانمندی و ظرفیت این افراد بهره‌مند شوند.
اینفوگراف/ آخرین وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانیموفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت "دستگاه فرابنفش ضدویروس"احداث نخستین ساختمان با فناوری چاپ سه بعدی توسط دانش‌بنیان‌ها


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :