ماهواره‌های اسپیس ایکس حوالی ماه سپتامبر پوشش جهانی اینترنت ارائه می‌دهد

کد مطلب 46327 1400-04-01 17:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ماهواره‌های اسپیس ایکس حوالی ماه سپتامبر پوشش جهانی اینترنت ارائه می‌دهد


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، گوین شاتوِل، رئیس استارلینکStarlink ، واحد اینترنت ماهواره ای شرکت اسپیس ایکس SpaceX که متعلق به ایلان ماسک، می باشد، روز سه شنبه اعلام کرد که این شرکت پیش بینی می کند که حوالی ماه سپتامبر قادر خواهد بود پوشش جهانی مداوم خود را ارائه دهد اما پس از آن نیاز به تأییدیه های نظارتی دارد.
وی در یک کنفرانس مجازی گروه مکواری Macquarie Group (MQG.AX) گفت: ما با موفقیت حدود 1800 ماهواره به مدار فرستاده ایم و هنگامی که همه ماهواره ها به مدار عملیاتی خود برسند، پوشش جهانی مداوم خواهیم داشت، بنابراین احتمالاً این امر در بازه زمانی ماه سپتامبر خواهد بود.
وی افزود: اما پس از آن، ما کارهای نظارتی داریم که باید به هر کشوری برویم و برای ارائه خدمات مخابراتی تأیید شویم.
اسپیس ایکس فردا 5 فضانورد به ایستگاه فضایی می‌فرستدهجدهمین مأموریت "اسپیس ایکس" با پرتاب 60 ماهواره به فضا انجام شدشاتول در ادامه تاکید کرد که شرکت استارلینک که گفته است قصد دارد 12000 ماهواره با هزینه تقریبی 10 میلیارد دلار پرتاب کند، در حال حاضر خدمات بتا را در 11 کشور ارائه می دهد.
در ماه مه، ماسک اعلام کرده بود که شبکه ماهواره ای این شرکت در مدار کم زمین بیش از 500000 پیش سفارش برای خدمات اینترنتی خود دریافت کرده است و پیش بینی می کند هیچ مشکلی در تأمین تقاضا وجود نداشته باشد.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :