نشست خبری رونمایی از مدال‌ها و نوآوری‌های جهانی تیم اختراعات ایران

کد مطلب 46425 1400-04-02 13:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نشست خبری رونمایی از مدال‌ها و نوآوری‌های جهانی تیم اختراعات ایران


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ "نشست خبری و مراسم رونمایی از مدال‌ها و نوآوری‌های جهانی تیم اختراعات ایران" امروز در محل باشگاه خبرنگاران پویا برگزار شد.
در این مراسم "دکتر سید محمد آرین اکبری" با موضوع اختراع فرمول موفقیت ژنتیکی، "زهرا قضاوی" عضو تیم اختراعات ایران و "امیرعباس محمدی کوشکی" سرپرست تیم اختراعات ایران حضور داشتند.
به گزارش تسنیم، مدتی قبل تیم اختراعات ایران برای نخستین بار از ایران در چالش جهانی نوآوری دانشگاه ام ای تی آمریکا پذیرش شد؛ دانشگاه MIT تاکنون  80 بار در رشته‌های مختلف جایزه نوبل و 47 مدال ملی آمریکا را کسب کرده است.
دانشکده فناوری و گروه نوآوری دانشگاه ام ای تی در بالاترین سطح رقابتهای نوآوری در آمریکا "چالش جهانی نوآوری ام‌ای‌تی" را خلق کرده است؛ در سال 2019 از 100 کشور جهان 2 هزار نوآوری در مرحله نیمه‌نهایی پذیرش شدند که در 5 حوزه و در هر حوزه 20 نوآوری بر روی سایت قرار گرفت.
چالش جهانی  نوآوری در سال 2020 در زمینه نوآوری‌های مرتبط با  کرونا، ساخت سیستمهای آزمایشگاهی و در حوزه کمک به رشد کسب و کار بین جوانان با کمک سازمانهای پژوهشی و بانک جهانی از اردیبهشت ماه فراخان داد؛ از ایران برای نخستین بار در چالش جهانی نوآوری دانشگاه ام ای تی، امیرعباس محمدی کوشکی، مبینا قزی، زهرا قضاوی و آریانا نوری راه‌حل‌های نوآورانه‌ای در خصوص کرونا ارائه کردند همچنین در حوزه استعداد  جوانان و  کمک به کسب و کار طرح دکتر سید محمد آرین اکبری با موضوع فرمول موفقیت ژنتیکی به عنوان طرح برتر پذیرش و بر روی سایت ام ای تی منتشر شد.
چطور طرح برتر جهانی دانشجوی نخبه ایرانی با تمسخر استاد مربوطه ویران شد!/ ثبت ایده "ژنتیک موفقیت" توسط مخترع ایرانی


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :