تفاهم‌نامه پروژه مشترک وزارت نفت و دانشگاه آزاد زیر ذره‌بین معاون تحقیقات و فناوری

کد مطلب 46471 1400-04-02 18:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تفاهم‌نامه پروژه مشترک وزارت نفت و دانشگاه آزاد زیر ذره‌بین معاون تحقیقات و فناوری


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ چهاردهمین جلسه شورای مدیریت فعالیت‌های دانش‌بنیان با حضور دکتر "روح‌اله دهقانی فیروزآبادی" معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و دکتر "شهاب نوروزیان علم"  مدیرکل اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه سرمایه‌گذاری و دبیر شورای مدیریت فعالیت‌های دانش‌بنیان صبح امروز 2 تیرماه در سالن کنفرانس معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری برگزار شد.
در این جلسه، مفاد تفاهم‌نامه پروژه مشترک وزارت نفت و دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی قرار گرفت. دکتر لاله ملک‌نیا دبیرکل کانون‌های جامعه، صنعت و دانشگاه ضمن تشریح فرآیند عقد تفاهم‌نامه با وزارت نفت، از علاقمندی این وزارتخانه جهت عقد قرارداد با دانشگاه آزاد با هدف استفاده از ظرفیت‌های علمی این دانشگاه در مسیر رفع مشکلات موجود در این صنعت خبر داد. پس از توضیحات دکتر ملک‌نیا، موضوع تفاهمنامه مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت و پس از موافقت اعضا با کلیات آن، بررسی جزئیات به جلسه بعدی موکول شد.
دکتر "نوروزیان" مدیرکل اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه سرمایه‌گذاری در این جلسه بر لزوم همکاری‌های گسترده با نهادها و ارگان‌ها تاکید کرد و آن را فرصتی مناسب برای پیشبرد اهداف دانشگاه آزاد در مسیر حل مسئله برشمرد؛ همچنین موضوع مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت دانش‌بنیان "پژوهشگران منجی‌یار" نیز مورد بحث قرار گرفت که تصمیم‌گیری درباره آن، منوط به رفع ایرادات و بررسی مجدد در جلسات آتی شد.
"دکتر آزادیان" دبیر شورای گسترش، آمایش، برنامه‌ریزی و کارآفرینی، دکتر "علی رئیس‌پور" مدیرکل اداره ایجاد توسعه آموزش‌های فناوری و خلاقیت، دکتر "لاله ملک‌نیا" مدیرکل کانون‌های جامعه، صنعت و دانشگاه، مهندس "محمدجواد صدری مهر" مدیرکل اداره تجاری‌سازی و پارک علم و فناوری، مهندس "عسکری غلامزاده" مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی، دیگر اعضای حاضر در این جلسه بودند.
بومی‌سازی "رگولاتور خودرو" توسط یک شرکت دانش‌بنیان با صرفه‌جویی ارزی 1 میلیون دلاریتعداد شرکت‌های دانش‌بنیان ایران از 6000 فراتر رفت


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :