فیلم// فرمولی که میزان جبر و اختیار در زندگی افراد را تعیین می‌کند!

کد مطلب 46666 1400-04-04 13:43
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فیلم// فرمولی که میزان جبر و اختیار در زندگی افراد را تعیین می‌کند!


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ "سید محمد آرین اکبری" مبدع فرمول موفقیت ژنتیکی توانسته با استفاده از این فرمول بین میزان ژن‌ها و موفقیت افراد ارتباط برقرار کند. سال‌ها در دنیا سؤال این بوده که آیا ژن‌ها در موفقیت‌ انسان‌ها تاثیر دارند که جواب آن مثبت بوده است؛ این فرمول برای نخستین بار، برای هر صفت جداگانه، مقدار تاثیر ژن‌ها را محاسبه کرده و می‌تواند یک رابطه بین میزان تلاش و ژن‌ها ارائه بدهد. در واقع با این فرمول می‌توان تعیین کرد که یک فرد برای کسب موفقیت در زندگی برای انتخاب هر رشته فعالیتی چه عواملی را باید در نظر بگیرد که توضیحات مشروح این عملکرد در فیلم زیر آمده است.
از طرف دیگر براساس آمارهای بین‌المللی که در مجله آمریکایی «فوربس» در سال 2020 منتشر شده است، ضریب هوشی ایرانیان در بیست سال گذشته میانگین حدود 20 نمره پایین آمده و از عدد 104 به 84 رسیده است. این دکترای ژنتیک معتقد است اگر این ضریب در ایران پایین آمده دلیلش را باید در خروج نخبگان از کشور جستجو کرد.
خروج نخبگان می‌تواند هزینه‌های زیادی برای یک کشور به‌وجود بیاورد و بخشی از این هزینه ها در کنار رقیق‌سازی ژنتیکی، هزینه‌های گزاف اقتصادی است. خروج هر نخبه از کشور برابر با هزینه‌های متوسطی است که یک اختلاسگر به اقتصاد تحمیل می‌کند.
در ادامه مشروح صحبت‌های دکتر سید محمد آرین اکبری را می‌بینید:
 
فیلم/ افتخارآفرینی تیم اختراعات ایران بدون حمایت‌های دولتیاختراع "دستگاه فشارسنج بدون کاف" و "دستبند آلزایمر" توسط بانوی نخبه ایرانی38 مدال جهانی تیم اختراعات ایران رونمایی شدبرگزاری نشست خبری رونمایی از مدال‌ها و نوآوری‌های جهانی تیم اختراعات ایران 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :