فراخوان تسلا برای ۲۸۵ هزار خودرو در چین به علت مشکلات ایمنی

کد مطلب 46842 1400-04-05 17:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فراخوان تسلا برای ۲۸۵ هزار خودرو در چین به علت مشکلات ایمنی


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، شرکت آمریکایی تسلا به منظور حل مشکل ایمنی خودروهای خود در چین که توسط سازمان ناظر این کشور اعلام شده است، بیش از 285000 خودروی خود را فرا خواند.
این تعداد خودرو شامل بیشتر وسایل نقلیه ای است که این شرکت سازنده خودروهای برقی طی چند سال اخیر در چین به فروش رسانده است.
بر اساس این گزارش، انتظار می رود در بسیاری از خودروها، فراخوانی با به روزرسانی آنلاین کروز کنترل اتومبیل از راه دور انجام شود. تسلا نرم افزار را به صورت رایگان ارتقا می دهد.
اداره امور تنظیم مقررات بازار چین روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که این اقدام شامل 211256 دستگاه تولید داخل چین از نوع مدل 3 و 35665 دستگاه وارداتی و همچنین 38599 مدل Y ساخت چین است.
این سازمان همچنین گفت که سیستم بدون راننده (خودران) این اتومبیل ها می توانند به طور خودکار فعال شده و به طور بالقوه منجر به تصادفات ناشی از شتاب ناگهانی شود.
تسلا طی ماه های اخیر با شکست های مختلفی در چین روبرو شده است. اعتراض در نمایشگاه اتومبیل شانگهای در اواسط آوریل منتشر شد در حالی که این نگرانی وجود داشت که این تصادفات افکار عمومی را نسبت به شرکت ایلان ماسک، میلیاردر بدبین می کند.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :