بازار ارز دیجیتال بازیچه میلیاردر آمریکایی/ ایلان ماسک بیت کوین را دستکاری می‌کند

کد مطلب 46950 1400-04-06 13:34
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر عامل و بنیانگذار شرکت سلسیوس Celsius، یک پلتفرم وام دهی ارز رمزنگاری شده، به توییت های اخیر ایلان ماسک درباره بیت کوین اشاره و تأکید کرد که وی به جامعه رمزارز کمک نمی کند بلکه بیشتر به دنبال دستکاری این بازار است.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، الکس مشینسکی، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت سلسیوس Celsius، پلتفرم وام دهی ارز رمزنگاری شده، در مصاحبه با "کوین تلگراف" در همایش "بیت کوین 2021" در شهر میامی آمریکا به توییت های اخیر ایلان ماسک درباره بیت کوین اشاره و تأکید کرد که وی به جامعه رمزارز کمک نمی کند بلکه بیشتر به دنبال دستکاری این بازار است.
به گفته این کارشناس، ماسک فقط یک "گردشگر" در سرزمین ارزهای رمزنگاری شده است.
مشینسکی همچنین تأکید کرد که شرکت تسلا با پذیرش پرداخت های بیت کوین به نفع ماسک عمل کرده است نه به نفع مشتریان این شرکت.
وی گفت: اگر ثروتمندترین مرد جهان مایل است بیت کوین را با (خودروهای برقی) تسلا عوض کند، باید از خود بپرسید چه کسی در این معامله سود می کند؟ همان لحظه که شما آن (خودروی) تسلا را خریداری می کنید، ارزش آن کمتر از مبلغی است که برای آن پرداخته اید، اما بیت کوین به افزایش ارزش خود ادامه می دهد. بنابراین این معامله برای ایلان خوب است نه برای شما.
سقوط بیت کوین به زیر 30 هزار دلار پس از اقدامات چین علیه رمز ارزهاپاداش 30 دلاری دولت السالوادور به شهروندانش برای استفاده از بیت کویناگرچه قیمت بیت کوین (BTC) همچنان در حدود 30000 دلار است، اما به گفته این کارشناس، یک نگرش بلند مدت صعودی نیز وجود دارد.
مشینسکی در بخش دیگری از اظهارات خود به روند صعودی قیمت بیت کوین در بلند مدت اشاره کرد و پیش بینی کرد که این ارز دیجیتال در سال جاری میلادی به 160 هزار دلار یا احتمالاً کمی پایین تر می رسد.
وی همچنین گفت که پس از بالاترین رقم بیت کوین در تاریخ خود که بیش از 63000 دلار بود، بازار ارز رمزنگاری شده اصلاح خواهد شد.
مشینسکی گفت: وقتی (قیمت بیت کوین) خیلی سریع بالا می رود، به ناچار اصلاح می شود. می توانید توییت های من را در ماه مارس و فوریه مشاهده کنید که می گویند "ما سقوط خواهیم کرد، اصلاح خواهیم کرد."


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :