چالش‌های جذب و استخدام زیر ذره‌بین پارک علم و فناوری پردیس

کد مطلب 47428 1400-04-09 17:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
چالش‌های جذب و استخدام زیر ذره‌بین پارک علم و فناوری پردیس


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ برگزارکننده "رویداد راهکارهای مدیریت منابع انسانی" با اشاره به نتایج موثر برگزاری این رویداد در جهت کمک به کارفرمایان و کارجویان گفت: در کشور بیش از 4 میلیون درخواست شغلی وجود دارد، این درحالی است که بیش از 6 میلیون موقعیت شغلی مورد نیاز کارفرمایان در سطح کشور است و در نظر داریم در کنار این رویداد به بهره‌وری بیشتر هر دو دسته کمک شایانی شود.
"شیما شریفی" دبیر اجرایی رویداد راهکارهای مدیریت منابع انسانی از پارک علم و فناوری پردیس، درباره این رویداد اظهار کرد: برگزاری این رویداد جهت توجه به موضوع جذب استعداد و استخدام در کشور به ویژه در فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است و می‌تواند نتایج موثری را به همراه داشته باشد.
این کارشناس ارشد مدیریت منابع انسانی با اشاره به اینکه در این رویداد، چالش‌های جذب و استخدام در دو بخش صنایع بزرگ و شرکت‌های نوآور و استارتاپ‌ها مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت، گفت: در این رویداد سخنرانی‌هایی هم در زمینه برند کارفرمایی، عوامل موثر در بهبود استخدام و مسئله شنوایی سازمانی انجام می‌شود؛ همچنین تمرکز این رویداد بر اشتراک تجربیات مدیران و رهبران سازمانی است که تاکنون توانسته‌اند در دوران پاندمی و با مشکلات فراوان به مسیر خود در زمینه توسعه سازمانی ادامه دهند.
وی با اشاره به اینکه موضوع پاندمی کرونا سبب شد که بسیاری از سازمان‌ها و بخش‌های مختلف در کشور به سمت دورکاری و فعالیت غیرحضوری کارکنان خود پیش روند، گفت: در فضای وب، کافه‌بازار موفقیت 70 درصدی در حوزه دورکاری پرسنل خود داشته و بر همین اساس در رویداد راهکارهای مدیریت منابع انسانی، مباحثی را در مورد موفقیت‌های دورکاری در شرایط کرونا در یک پنل جداگانه مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.
 شریفی با اشاره به نقش مهم آموزش، اذعان کرد: آموزش به کارجویان سبب می شود که راحت تر بتوانند به شغل مورد نظر خود دست یابد و جذب سازمانهای بهتر با شرایط شغلی بهتری شوند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری رویداد راهکارهای مدیریت منابع انسانی می‌تواند سبب پیوند کارجویان و بخش‌های مختلف خصوصی دولتی در یافتن نیروی انسانی مناسب باشد گفت: توانمند‌سازی هرچه بیشتر کارجویان در جهت کمک به آنها موثر خواهد بود و برگزاری این رویداد می تواند نقطه عطفی در رسیدن به این موضوع باشد.
شریفی ادامه داد: همچنین در این رویداد به معرفی راهکارهای موثر و نوآورانه در زمینه پلتفرم‌های شغلی از جمله "ایران اچ آر" می‌پردازیم که کمک شایانی به بهبود شرایط استخدام، تسریع در جذب استعدادها، اعتبارسنجی رزومه‌ها و مواردی از این قبیل خواهد کرد.
رویداد راهکارهای مدیریت منابع انسانی در تاریخ 21 تیرماه سال جاری در محل سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار می‌شود و به منظور اطلاع از جزییات بیشتر، علاقمندان میتوانند به آدرس آن مراجعه کنند.
نفش پررنگ شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید "واکسن نورا"حرکت لاک‌پشتی دولت در حوزه دانش‌بنیان/ فاصله فاحش تا افق ایجاد 400000 شرکت دانش‌بنیان!


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :