ایلان ماسک تا ۳۰ میلیارد دلار در پروژه اینترنت ماهواره ای سرمایه گذاری می‌کند

کد مطلب 47595 1400-04-11 12:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
میلیاردر آمریکایی و مالک شرکت های تسلا و اسپیس ایکس، اعلام کرد که قصد دارد تا ۳۰ میلیارد دلار برای توسعه خدمات اینترنت ماهواره ای در پروژه استارلینک Starlink سرمایه گذاری کند.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از ایلان ماسک، میلیاردر آمریکایی و مالک شرکت های تسلا و اسپیس ایکس اعلام کرد که قصد دارد تا 30 میلیارد دلار برای توسعه خدمات اینترنت ماهواره ای در پروژه استارلینک Starlink سرمایه گذاری کند.
استارلینک که زیرمجموعه شرکت اسپیس ایکس است، قصد دارد هزاران ماهواره را برای تأمین اینترنت پرسرعت در کشورهای منزوی و مناطق دارای اینترنت ضعیف به فضا فرستاده و در مدارهای نزدیک زمین قرار دهد.
ماسک طی اظهاراتی در کنگره جهانی موبایل که یک کنفرانس در زمینه صنعت مخابرات و در بارسلونا در حال برگزاری است، گفت: این شرکت تاکنون بیش از 1500 ماهواره را به مدار فرستاده است و تا ماه آگوست قادر خواهد بود در همه نقاط جهان به جز قطب شمال و جنوب پوشش را فراهم کند.
ماهواره‌های اسپیس ایکس حوالی ماه سپتامبر پوشش جهانی اینترنت ارائه می‌دهدرئیس شرکت تسلا در ادامه پیش بینی کرد که "حداقل پنج میلیارد دلار و شاید حتی به اندازه ده میلیارد" در استارلینک سرمایه گذاری کند تا این شرکت به جریان نقدی مثبتی برسد.
وی افزود: با گذشت زمان این سرمایه گذاری چندین برابر خواهد شد و می تواند 20 یا 30 میلیارد دلار باشد. اساساً رقم زیادی است.
ماسک همچنین تأکید کرد که استارلینک در حال حاضر در حدود دوازده کشور در حال فعالیت بوده و تعداد این کشورها رو به افزایش است و در حال حاضر کمی بیش از 69000 کاربر فعال دارد.
وی گفت: ما در مسیر (رشد) خود هستیم و فکر می کنم ظرف 12 ماه چند صد هزار کاربر، احتمالاً بیش از 500 هزار کاربر داشته باشیم. در مکان هایی که در حال حاضر اتصال اینترنت وجود ندارد یا بسیار محدود است، نیاز به این خدمات وجود دارد.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :