احتمال جریمه ۸۲۰۰۰ دلاری گوگل در روسیه

کد مطلب 47624 1400-04-11 14:43
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
احتمال جریمه ۸۲۰۰۰ دلاری گوگل در روسیه


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، یک منبع آگاه در دادگاه روسیه به خبرگزاری تاس اعلام کرد که برای شرکت آمریکایی گوگل Google به دلیل امتناع از بومی سازی داده های کاربران روس خود بر اساس قوانین موجود در این کشور، تا 6 میلیون روبل (82000 دلار) جریمه نقدی احتمالاً در نظر گرفته شده است.
این منبع در دادگاه صلح شماره 422 در منطقه تاگانسکی مسکو گفت: این دادگاه طبق بخش 8 ماده 13.11 قانون جرایم اداری روسیه [نقض قوانین اطلاعات شخصی روسیه] پروتکلی در مورد گوگل دریافت کرد. تاریخ دادرسی این پرونده هنوز تعیین نشده است.
وی افزود: حداکثر مجازات برای اشخاص حقوقی 6 میلیون روبل است.
اگر گوگل مقصر شناخته شود، مجازات امتناع از بومی سازی پایگاه های اطلاعات کاربران روسی برای اولین بار برای این غول فناوری مستقر در دره سیلیکون در نظر گرفته خواهد شد.
گوگل با چالش قانونی دیگری از سوی اتحادیه اروپا روبرو شد"گوگل" 220 میلیون دلار جریمه شدپیش از این، سرویس نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی فدرال روسیه گفته بود که گوگل، فیس بوک، توییتر و سایر غول های رسانه جمعی تا 1 ژوئیه 2021 پایگاه داده های شخصی کاربران روسی را بومی سازی نکرده اند.
این ناظر اضافه کرد که یک پروتکل اداری علیه گوگل به دلیل نقض قوانین بومی سازی پایگاه های اطلاعاتی در روسیه تنظیم شده است.
این سازمان همچنین گفت: انتظار می رود از فیس بوک و توییتر نیز پاسخ هایی دریافت شود ، و "پس از آن در مورد آغاز مراحل اداری تصمیم گیری می شود".
در عین حال، سرویس نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی فدرال روسیه تأکید کرد که "از امروز حدود 600 دفتر نمایندگی شرکت های خارجی در روسیه ذخیره سازی اطلاعات شخصی کاربران روسی را بومی سازی کرده اند".


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :