جف بزوس بعد از ۲۷ سال از آمازون می‌رود

کد مطلب 47703 1400-04-12 10:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جف بزوس، موسس شرکت بزرگ خرید اینترنتی آمازون از سمت خود به عنوان مدیرعامل این شرکت کناره‌گیری کند تا فرصت بیشتری برای پروژه سفر فضایی داشته باشد.


- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا تودی، جف بزوس، موسس شرکت بزرگ خرید اینترنتی آمازون در پنجم جولای یعنی روز دوشنبه، رسماً از سمت خود به عنوان مدیرعامل این شرکت کنار می‌رود.
 جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.
بزوس که با 189 میلیارد دلار سرمایه، در اوایل سال جاری میلادی ثروتمندترین مرد جهان اعلام شد، قصد دارد از سمت خود کناره‌گیری کند تا فرصت بیشتری برای پروژه سفر فضایی خود با عنوان «بلو اریجین» داشته باشد.
آمازون که در دهه 1990 به عنوان یک کتابفروشی آنلاین راه اندازی شد، حالا یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های تجاری در جهان است که سرمایه بازار آن به 1.7 تریلیون دلار می‌رسد.
بزوس قصد دارد 10.3 درصد سهام خود در شرکت و موقعیت خود به عنوان رئیس اجرایی هیئت مدیره آمازون را حفظ کند.
بزوس عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ماسک پس گرفتافزایش 10 میلیارد دلاری ثروت مالک آمازون طی 7 روزوی سمت مدیرعاملی را به اندی جسی خواهد داد که در 1997 به این شرکت تجارت الکترونیک پیوسته و در حال حاضر ریاست شبکه رایانش ابری آمازون را بر عهده دارد.
در این بین، بزوس آماده می‌شود به اولین گروه پرواز در شرکت فضایی خود بپیوندد. سفر فضایی این گروه برای بیستم جولای (بیست و نهم تیر) برنامه ریزی شده است.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :