هشدار "بی ام و" درباره ادامه بحران کمبود تراشه و کاهش تولید خودرو در نیمه دوم ۲۰۲۱

کد مطلب 47781 1400-04-12 17:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت آلمانی بی ام و BMW هشدار داد کمبود جهانی تراشه که صنعت خودرو را به شدت تحت تاثیر قرار داده، ممکن است منجر به ادامه کاهش تولید خودروها شود.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت آلمانی بی ام و BMW هشدار داد کمبود جهانی تراشه که صنعت خودرو را به شدت تحت تاثیر قرار داده، ممکن است منجر به ادامه کاهش تولید خودروها شود.
این غول خودروسازی همچنین تأکید کرد که هیچ نشانه ای از بهبود این بحران وجود ندارد و عرضه در نیمه دوم سال نیز کم خواهد بود.
میلان ندلجکوویچ، مسئول تولید و عضو هیئت مدیره بی ام و اعلام کرد که تولید در کارخانه های مختلف یا به صورت روزانه یا شیفت های فردی متوقف شده است.
وی در ادامه تأکید کرد که تولید از دست رفته تا این لحظه از سال حدود 30 هزار "واحد" است. ادامه کاهش تولید نیز ممکن است.
فولکس واگن تولید خود را در مکزیک پس از کمبود تراشه از سر می‌گیردمشکل کمبود جهانی تراشه ممکن است چندین سال ادامه داشته باشدندلجکوویچ در مراسمی به مناسبت آغاز تولید انبوه خودروی الکتریکی BMW iX به خبرنگاران گفت: عرضه تراشه واقعاً بحرانی است.
وی افزود: چشم انداز نیمه دوم امسال نیز بحرانی خواهد بود. فرض اینکه این بحران به زودی کنترل خواهد شد و در نیمه اول سال کم و بیش برطرف خواهد شد، دشوار است.
اظهار نظر ندلکوویچ در حالی مطرح شد که BMW اعلام کرده است که قصد دارد تولید وسایل نقلیه الکتریکی را در کارخانه خود در دینگولفینگ آلمان که بیش از یک دهم کل تولید این شرکت در سال گذشته را به خود اختصاص داده بود، افزایش دهد.
این سازنده خودروهای لوکس همچنین گفت که سال گذشته بیش از 18000 خودروی الکتریکی در این کارخانه ساخته است که حدود 8 درصد از تولید این شرکت را تشکیل می دهد. سهم این کارخانه از تولید بی ام و قرار است در سال 2021 دو برابر شده و به 16 درصد برسد.
بی ام و همچنین اعلام کرد که نیمی از وسایل نقلیه تولید شده در دینگولفینگ تا اواسط دهه جاری میلادی برقی می شوند.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :