ثبت علامت تجاری یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در اتحادیه اروپا

کد مطلب 47795 1400-04-12 18:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ثبت علامت تجاری یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در اتحادیه اروپا


- اخبار اجتماعی - به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مهندس علی بازگیر، مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با اشاره به فعالیت این شرکت گفت: شرکت ما فعالیت خود را از سال 49 آغاز کرده و تولید کننده ماشین‌آلات فرآوری خوراک دام، طیور و آبزیان است. شرکت ما هشت خط تولید خوراک پلت، فرآوری خوراک، فول فت سویا، کنستانتره، مکمل و فلیکر را طراحی، تولید و راه‌اندازی می‌کند.
وی در ادامه درباره حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه بازار این شرکت تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم شرایط صادراتی را فراهم کنیم، نیاز به زیرساخت‌های اولیه داشتیم که با دانش‌بنیان شدن شرکت و استفاده از امکاناتی که صندوق نوآوری فراهم کرده بود، راه برای ما ساده‌تر شد، به طوری که از طریق سامانه «غزال» توانستیم موارد لازم را برای حمایت صندوق نوآوری مطرح کنیم.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اینکه این شرکت موفق به ثبت گواهینامه  PCT(آمریکا) با عنوان طرح فرایند تولید و فرآوری خوراک دام و طیور با حفظ خواص بیولوژیکی افزودنی‌ها است، گفت: خوشبختانه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به ثبت برند شرکت در اتحادیه اروپا (EUIPO) شدیم. همچنین ثبت پنج علامت تجاری(داخل) شرکت نیز از طریق کارگزارانی که در صندوق نوآوری و شکوفایی فعالیت دارند، انجام شده است. در زمینه طرح تحقیق و توسعه شرکت نیز صندوق نوآوری حمایت‌های خوبی انجام داده است. اخذ گواهینامه‌های استاندارد ملی(COP) برای محصولات دانش‌بنیان از دیگر حمایت‌های صندوق بوده است.
وی با اشاره به دیگر حمایت‌های صندوق نوآوری از این شرکت گفت: از طرح‌های کارآمد صندوق می‌توان به رفع نیازهای فناورانه، برگزاری وبینارهای تخصصی و اعطای تسهیلات مختلف به شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد که شرکت ما نیز از این حمایت‌ها برخوردار بوده است.
بازگیر با بیان اینکه فرآیند کلی طراحی تولید، نصب و راه‌اندازی خطوط ماشین‌آلات فرآوری خوراک دام، طیور و آبزیان در شرکت آسیاب ماشین صورت می‌گیرد، اظهار‌کرد: خوشبختانه با بهره‌گیری از متخصصین جوان و مسلط به فناوری‌های تخصصی و ارتباط نزدیک و دوسویه با مراکز علمی و دانشگاهی محصولاتی صددرصد ایرانی و با کیفیت بالا را طراحی و تولید می‌کنیم به طوری که محصول این ارتباط با مراکز علمی، ثبت اختراع 4 ماشین و یک فرایند تولید است.
وی در ادامه یادآور شد: شرکت ما توانسته بیش از 150 کارخانه در کشور نصب و راه‌اندازی کند. البته در اربیل عراق و افغانستان و ارمنستان نیز حضور فعالی داریم و با حمایت صندق نوآوری و شکوفایی و کارگزاران این صندوق، برنامه صادرات محصولات دانش‌بنیان خود را در دستور کار داریم که به زودی این امر نیز محقق خواهد شد.
وی در پایان گفت: این شرکت به‌طور مستقیم برای بیش از 100 اشتغال ایجاد کرده است که بیشتر آن‌ها جوانان تحصیلکرده در تخصص‌های مختلف در حوزه طراحی ماشین‌آلات هستند.
تصویب اجرای طرح جهش تولید شرکت‌های دانش‌بنیان/ اینترنت دانش‌آموزان و معلمان رایگان شداز ظرفیت‌های خالی صنعتی استان فارس برای صنعت دانش‌بنیان استفاده می‌شودلزوم تقویت شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان به کمک راهکارهای خطرپذیر توسط صندوق نوآوری و شکوفایی


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :