هوش مصنوعی زبان فارسی را توسعه می‌دهد

کد مطلب 47868 1400-04-13 11:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هوش مصنوعی زبان فارسی را توسعه می‌دهد


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ گفتا، نخستین پیکره گفت‌وگوی روزمره زبان فارسی است که بر پایه یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق و با هدف بومی‌سازی این فناوری توسط یک شرکت دانش‌بنیان به تولید رسیده است تا برای مدیریت ارتباط با مشتری، دستیارهای صوتی و محاوره‌سازی سامانه‌های تبدیل گفتار به متن، مورد استفاده قرار گیرد.
پیکره گفت‌وگو روزمره زبان فارسی، با بهره‌گیری از هوش‌ مصنوعی و فناوری یادگیری عمیق، بیش از 100 هزار گفته برچسب‌گذاری شده را با بررسی فیلم‌ها، سریال‌های ایرانی و بیش از 700 هزار گفته برچسب‌گذاری شده شبکه‌های مجازی چون اینستاگرام، تلگرام و توئیتر در خود ذخیره دارد و هنگام هم‌صحبتی و یا ارائه راهنمایی به شما از آن‌ها استفاده می‌کند.
در واقع هوش مصنوعی امکان یادگیری از تجربیات و انجام وظایف انسان را برای ماشین‌ها فراهم می‌کند و می‌تواند هم‌نشین و شنونده خوبی برای کاربر باشد. همچنین  متناسب با برنامه‌ای که برای آن تعریف می‌شود، امکان راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما را در وبسایت‌ها و سایر بستر ها فراهم می‌کند.
این شرکت دانش‌بنیان در حوزه هوش مصنوعی فعالیت میکند و در سال 93 و به همت جمعی از جوانان متخصص از دانشگاه‌های برتر ایران تاسیس شد. از دیگر اقدامات و فعالیت‌های این شرکت می‌توان به تولید نخستین سکوی هوش مصنوعی آنلاین در ایران اشاره کرد.
مدرسه "هوش مصنوعی" در قالب انستیتو تکنولوژی راه‌اندازی خواهد شدشکست سخت آمریکا از چین در عرصه هوش مصنوعیراه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری برای توسعه هوش مصنوعیموفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در حوزه سنجش افکار عمومی با هوش مصنوعی


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :