پورشه خودروهای لوکس برقی خود را به دلیل مشکل نرم افزاری فراخواند

کد مطلب 47933 1400-04-13 17:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت آلمانی پورشه اعلام کرد که ۴۳ هزار دستگاه از خودروهای برقی لوکس خود از مدل تیکان Taycan را به دلیل نرم افزار معیوبی که می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی موتور شود، فرا می‌خواند.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت آلمانی پورشه روز جمعه اعلام کرد که 43 هزار دستگاه از خودروهای برقی لوکس خود از مدل تیکان Taycan را به دلیل نرم افزار معیوبی که می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی موتور شود، فرا می‌خواند.
شرکت پورشه همچنین گفت که این فراخوان شامل تمام وسایل نقلیه تیکان که تا ماه ژوئن تولید و تحویل شده اند را شامل می شود.
به گفته این شرکت، نرم افزار خودروهایی که مشمول این فراخوان می شوند برای حل این مشکل به روزرسانی خواهند شد. تیکان سال گذشته به بازار عرضه شد.
کلاوس ریچبرگر، مدیر اجرایی پورشه به خبرنگاران گفت که این مشکل در حدود 130 اتومبیل مشاهده شده است و افزود که هیچ تصادفی در نتیجه اتفاق نیفتاده است.
پورشه به زودی در مورد آینده بوگاتی تصمیم می‌گیردسرمایه‌گذاری مشترک پورشه و شرکت آلمانی برای ساخت باتری خودروهای برقیتیکان، یک اتومبیل اسپرت چهار درب با شاسی کوتاه و برد 450 کیلومتر (280 مایل) است که محصول تلاش پورشه برای جلب نظر مشتریان درباره وسایل نقلیه پیشرفته برقی است.
پورشه که بخشی از گروه فولکس واگن است، همچنین اعلام کرد که بروزرسانی نرم افزار این خودروها از راه دور در این مورد امکان پذیر نیست، به این معنی که دارندگان تیکان باید با مراجعه یک ساعته به مرکز تعمیرات محلی این مشکل را برطرف کنند.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :