همکاری پژوهشگران ایرانی و ژاپنی در حوزه‌های علمی

کد مطلب 48067 1400-04-14 17:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
همکاری پژوهشگران ایرانی و ژاپنی در حوزه‌های علمی


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ انجمن ترویج علم ژاپن ( JSPS ) سالیانه فراخوانی منتشر می‌کند که طی آن پژوهشگران شهروند کشورهای دارای رابطه دیپلماتیک با ژاپن می‌توانند با پژوهشگران ژاپن همکاری پژوهشی داشته باشند.
در این قالب، متقاضی ژاپنی عضو هیأت علمی دانشگاه‌ها یا مؤسسات پژوهشی ژاپن پروپوزال طرح پژوهشی خود را به JSPS و متقاضی ایرانی عضو هیأت علمی دانشگاه‌ها یا مؤسسات پژوهشی ایران نیز پروپوزال خود را به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ارسال می‌کند.
با توجه به اینکه فراخوان JSPS همه حوزه‌های علمی را پوشش نمی‌دهد، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، قالب دیگری نیز تحت عنوان همکاری باز تدوین کرده است.
در این قالب، اگر متقاضی ایرانی قصد همکاری با پژوهشگری در کشور ژاپن را داشته و پژوهشگر ژاپنی نیز، بدون نیاز به فراخوان فوق الذکر در JSPS ، امکان تأمین منابع مالی لازم برای همکاری با متقاضی ایرانی را داشته باشد، صندوق پس از ارزیابی پروپوزال متقاضی ایرانی، حمایت‌های مالی مورد نظر متقاضی در کشور ایران را تأمین خواهد کرد.
حوزه‌های علوم طبیعی، علوم انسانی و علوم اجتماعی در اولویت حمایت این فراخوان قرار دارند.
در این قالب صرفاً از طرح‌های پژوهشی مشترک حمایت شده و حمایت از کارگاه و سمینارهای مشترک در دستور کار صندوق قرار ندارد. مدت زمان اجرای هر طرح حداقل 12 ماه و حداکثر 24 ماه می‌باشد.
میزان حمایت صندوق از هر طرح پژوهشی در ایران 2 و نیم میلیارد ریال برای دو سال است. چنانچه پژوهشگر ایرانی موفق شود از مشارکت دیگر نهادهای حمایت از پژوهش داخل کشور در طرح خود استفاده کنند، این مبلغ تا سقف 3میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. منابع حمایت برای متقاضی ژاپنی جداگانه و توسط JSPS تأمین خواهد شد. پذیرش پروپوزال پس از انجام داوری در ایران و ژاپن و در صورت تأیید پروپوزال در هر دو کشور میسر خواهد بود.
35 بسته حمایتی به پژوهشگران تجاری‌ساز در صنعت گیاهان دارویی ارائه می‌شودماجرای همکاری پژوهشگران ایرانی و آمریکایی برای احیای دریاچه ارومیه!معاون حوزه علمیه کشور: پژوهشگران حوزه اهداف بیانیه گام دوم انقلاب را تبیین کنند


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :