نمایش زمین از ایستگاه فضایی بین‌المللی بر فراز اقیانوس هند

کد مطلب 48169 1400-04-15 14:01
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نمایش زمین از ایستگاه فضایی بین‌المللی بر فراز اقیانوس هند


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ ناسا از طریق ایستگاه فضایی بین‌المللی یک تصویر زیبا در ژوئن 2021  از فضا ثبت کرده است که در هنگام ثبت این تصویر، ایستگاه فضایی بر فراز اقیانوس هند و در فاصله 270 مایل بالاتر از زمین در نزدیکی غرب استرالیا قرار گرفته است. این ایستگاه تقریباً هر 90 دقیقه با سرعت بیش از 17000 مایل در ساعت به دور زمین می‌چرخد.
 
ایستگاه فضایی بین‌المللی (International Space Station) که معمولاً با مخفف نام انگلیسی آن یعنی ISS نامیده می‌شود یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از 15 کشور ساخته شده است و محل زندگی فضانوردان همچنین یک آزمایشگاه علمی است و این ایستگاه فضایی در مدار زمین و در ارتفاع 350 کیلومتری از سطح زمین در حرکت است؛ سرعت ایستگاه فضایی بین‌المللی در مدار معادل 27٬700 کیلومتر بر ساعت است که به این ترتیب روزی 15 بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند.
بیشتر بخش‌های اصلی این ایستگاه فضایی پیش از سال 2015 ساخته و در این سال چند بخش جدید به آن افزوده شد و بعد از تکمیل، ایستگاه فضایی بین‌المللی 450 تُن وزن دارد و 1200 متر مکعب فضای کار، پژوهش و زندگی برای فضانوردان فراهم آورده است همچنین ایستگاه فضایی بین‌المللی در شب به صورت ستاره‌ای متحرک با چشم غیرمسلح قابل رؤیت است.
ایستگاه فضایی بین‌المللی محصول همکاری مشترک سازمان ناسا، سازمان فضایی روسیه، سازمان فضایی اروپا، سازمان فضایی ژاپن و سازمان فضایی کانادا است؛ سازمان فضایی برزیل از طریق همکاری با ناسا با این برنامه مشارکت می‌کند؛ سازمان فضایی ایتالیا هم به عنوان یک عضو فعال در سازمان فضایی اروپا و هم به طور مستقل در برنامه ایستگاه فضایی مشارکت می‌کند؛ سازمان فضایی چین نیز علاقه خود را برای پیوستن به جمع مشارکت‌کنندگان، به ویژه از طریق همکاری با سازمان فضایی روسیه اعلام داشته است.
ایستگاه فضایی بین‌المللی در حقیقت ترکیبی از چندین پروژه فضایی است که قبلاً توسط کشورهای مختلف برنامه‌ریزی شده بود؛ از جمله این برنامه‌ها می‌توان به ایستگاه فضایی میر ــ 2 (روسیه)، ایستگاه فضایی آزادی (آمریکا)، آزمایشگاه فضایی کلمبوس (اروپا) و آزمایشگاه فضایی کیبو (ژاپن) اشاره کرد.
کشف یک "کوتوله سفید" در فاصله 130 سال نوری از زمینآرایه خورشیدی در ایستگاه فضایی بین‌المللی توسط فضانوردان نصب شد + تصاویر


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :