نوسان قیمت بیت کوین به دنبال مجازات یک شرکت ارز مجازی در چین

کد مطلب 48274 1400-04-16 10:18
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نوسان قیمت بیت کوین به دنبال مجازات یک شرکت ارز مجازی در چین


- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، بیت کوین در روز سه شنبه و به دنبال اقدام بانک مرکزی چین در مجازات یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارز مجازی دچار نوسان شد.
بزرگترین ارز مجازی دنیا  با 3.7 درصد افزایش قیمت به 35094 دلار رسیده بود ولی پس از این اقدام بانک مرکزی چین سقوط کرد. بیت کوین در ساعت 7:55 به وقت نیویورک 34194 دلار معامله می‌شد.
بانک مرکزی چین و شرکت نظارت بر امور مالی در پکن اعلام کرده‌اند موسسات مالی و پرداخت نباید به طور مستقیم یا غیرمستقیم خدمات ارز مجازی ارائه دهند.
کاهش 8.5 درصدی قیمت بیت کوین در یک روزسقوط بیت کوین به زیر 30 هزار دلار پس از اقدامات چین علیه رمز ارزهاآنتونی ترنچف، موسس شرکت ارز مجازی نکسو در لندن گفت:«محدود کردن شرکت‌های فناوری در چین به طور غیرمستقیم بر ارزهای مجازی تاثیر می‌گذارد و صنعت ارزهای مجازی را که از کمبود نظارت رنج می‌برد تحت فشار قرار می‌دهد. بیت کوین هم در فشار نظارتی چین قرار دارد چون تهدیدی برای یوان دیجیتال است».
چین تمرکز خود را بر صنعت ارز مجازی افزایش داده و استخراج، تجارت و ارائه خدمات آن را محدود کرده است. چین همچنین به بانک‌هایی که نقل و انتقال ارز مجازی را تسهیل کنند هشدار داده است. بسیاری از استخراج کنندگان ارز مجازی فعالیت خود را متوقف کرده‌اند و تلاش می‌کنند به کشور دیگری نقل مکان کنند.
با این وجود قیمت بیت کوین هفته هاست در محدوده 30 هزار تا 40 هزار دلار قرار دارد. ارزش این ارز مجازی در اواسط آوریل به حدود 65 هزار دلار رسیده بود.
ترنچف گفت:«بیت کوین 7 هفته است بین 30 هزار تا 40 هزار دلار معامله می‌شود. من انتظار دارم بیت کوین در ادامه سال جاری هم در همین محدوده باقی بماند و بعد افزایش یابد».


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :