اسپانیا ۵ میلیارد دلار در تولید خودروهای برقی سرمایه گذاری می‌کند

کد مطلب 49207 1400-04-22 15:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دولت اسپانیا اعلام کرد که به عنوان بخشی از یک برنامه ملی که بیشتر از طریق بودجه های اتحادیه اروپا تأمین می شود، ۴.۳ میلیارد یورو (۵.۱ میلیارد دلار) سرمایه گذاری خواهد کرد تا تولید وسایل نقلیه الکتریکی و باتری ها را آغاز کند.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت اسپانیا روز دوشنبه اعلام کرد که به عنوان بخشی از یک برنامه ملی که بیشتر از طریق بودجه های اتحادیه اروپا تأمین می شود، 4.3 میلیارد یورو (5.1 میلیارد دلار) سرمایه گذاری خواهد کرد تا تولید وسایل نقلیه الکتریکی و باتری ها را آغاز کند.
پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا طی اظهاراتی گفت: این طرح دولت شامل کل زنجیره تولید می‌شود و به شرکت هایی که هدف آنها ساخت اولین کارخانه تولید باتری در این کشور و تقویت تولید وسایل نقلیه الکتریکی باشد، کمک مالی می کند.
وی گفت: برای اسپانیا مهم است که واکنش خود را نشان دهد و این تحول در بخش خودرویی اروپا را پیش بینی کند".
این مقام اسپانیا افزود: بر اساس برآوردهای دولت، بخش خصوصی از ابتدای سال 2021 تا سال 2023 می تواند 19.7 میلیارد یوروی دیگر به این طرح کمک کند.
سرمایه‌گذاری 35 میلیارد دلاری استلانتیس در زمینه خودروهای برقیشرکت چینی 4 هزار ایستگاه تعویض باتری خودروهای برقی در سراسر جهان می‌سازدپس از آلمان، اسپانیا دومین تولید کننده بزرگ خودرو در اروپا و هشتمین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان محسوب می شود.در حالی که این صنعت با یک تحول به سمت وسایل نقلیه الکتریکی و یکپارچگی بیشتر فناوری روبرو است، اسپانیا برای تغییر اساسی زنجیره های تأمین و بازسازی کارخانه های تولیدی خود، در حال رقابت با آلمان و فرانسه است.
با سرمایه گذاری جدید که بخشی از بسته 13 میلیارد یورویی مخصوص حمل و نقل پایدار است، سانچز پیش بینی کرد که سهم این بخش در تولید اقتصادی این کشور از حدود 10 درصد در حال حاضر به 15 درصد تا سال 2030 برسد.
بر اساس پیش بینی دولت اسپانیا، این برنامه می تواند باعث ایجاد 140 هزار شغل جدید شود و اقتصاد ملی را 1 درصد  تا 1.7 درصد تقویت کند.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :