جریمه ۵۰۰ میلیون یورویی گوگل توسط فرانسه

کد مطلب 49325 1400-04-23 12:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جریمه ۵۰۰ میلیون یورویی گوگل توسط فرانسه


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ نهاد نظارت بر رقابت و بازار در فرانسه، شرکت گوگل را به دلیل نداشتن حسن نیت در مذاکره با تولید کنندگان محتوای رسانه ای و نادیده گرفتن حق چاپ دیجیتال به مبلغ 500 میلیون یورو جریمه کرد. این جریمه مالی به طور مشخص نشان دهنده بی توجهی غول فناوری دیجیتال و مالک مهم‌ترین موتور جستجوگر اینترنتی نسبت به پرداخت حقوق مادی رسانه‌ها و تولید کنندگان محتوای خبری پس از بازنشر تولیدات آنهاست.
نهاد نظارت بر رقابت و بازار در فرانسه همچنین دو ماه به گوگل مهلت داده تا پیشنهادهای خود را در خصوص نحوه جبران خسارات وارده ناشی از عدم حسن نیت در مذاکره با رسانه‌ها و پرداخت نکردن حق اشتراک محتوای خبری فعالان عرصه مطبوعات ارائه کند. بی توجهی به این ضرب‌الاجل آنطور که در بیانیه نهاد نظارتی فرانسه آمده غرامت روزانه‌ای معادل یک میلیون دلار (900هزار یورو) برای شرکت گوگل به همراه خواهد داشت که علاوه بر جریمه یاد شده باید پرداخت شود.
بخش مربوط به تعامل شرکت گوگل با کشور فرانسه در واکنشی سریع، تصمیم مقامات فرانسوی را «ناامید کننده» خوانده و یادآور شده که این جریمه «تلاش‌های صورت گرفته برای دستیابی به یک توافق را نادیده گرفته» و منعکس کننده واقعیت کارکرد محتوای خبری در پلت‌فرم‌های مختلف تحت مالکیت این شرکت نیست.
یک سخنگوی شرکت گوگل نیز در همین خصوص به رویترز گفت که این جریمه مایوس کننده است و گوگل در طول فرایند مذاکرات پیشین با مقامات فرانسوی حسن نیت خود را به خوبی نشان داده است.
بیشتر بخوانید:
احتمال جریمه 82000 دلاری گوگل در روسیه"گوگل" 220 میلیون دلار جریمه شدگوگل با چالش قانونی دیگری از سوی اتحادیه اروپا روبرو شد


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :