سبقت شیائومی چین از شرکت آمریکایی اپل در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند

کد مطلب 49694 1400-04-26 11:01
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سبقت شیائومی چین از شرکت آمریکایی اپل در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند


- اخبار اقتصادی -  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت شیائومی چین دومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان است و رقیب خود، اپل آمریکا را با 3 درصد سهم بیشتر در بازار پشت سر گذاشته است.
 شیائومی 17 درصد سهم صادرات گوشی‌های هوشمند در جهان را در سه ماهه دوم 2021 در اختیار گرفت. شرکت سامسونگ با 19 درصد، بالاتر از شیائومی قرار داشت و اپل با 14 درصد سهم بازار در رتبه سوم قرار گرفت.
 آژانس تحقیقاتی کانالیس کرد با اشاره به افزایش 300 درصدی صادرات شیائومی به آمریکای لاتین و افزایش 50 درصدی فروش آن در غرب اروپا اعلام کرد شیائومی به سرعت در حال توسعه کسب و کار خود در خارج از کشور است.
خداحافظی ال جی با تولید گوشی موبایل پس از 4.5 میلیارد دلار زیانشیائومی چین اپل را به‌عنوان سومین سازنده بزرگ گوشی‌ موبایل در دنیا پشت‌سر گذاشتطبق گزارش این شرکت تحقیقاتی، سهم شیائومی در خرید و فروش‌های روز جمعه 4.1 درصد بالاتر رفته است. موفقیت شیائومی نتیجه افزایش اخیر 83 درصدی صادرات آن است. این در حالی است که فروش سامسونگ 15 درصد بالا رفته و اپل تنها یک درصد افزایش فروش داشته است.
 شیائومی دو گوشی هوشمند جدید از ابتدای سال جاری میلادی معرفی کرده که یکی از آنها با نام «می 11 آلترا» یکی از بزرگترین سنسورهای دوربین را در گوشی های هوشمند دارد. پایین بودن متوسط قیمت فروش گوشی‌های هوشمند شیائومی نسبت به سامسونگ و اپل، جذابیت آن را برای مصرف کنندگان بالا برده است.
 در گزارش آژانس کانالیس آمده است:«متوسط قیمت فروش گوشی‌های شیائومی در مقایسه با سامسونگ و اپل به ترتیب 40 و 75 درصد ارزانتر است. بنابراین اولویت اول شیائومی در سال جاری افزایش فروش گوشی های جدید آن مانند می 11 آلترا در رقابتی سخت است».
 شیائومی علاوه بر گوشی های هوشمند سایر بازارها را هم امتحان میکند. این شرکت در اوایل سال جاری به دنبال ورود به کسب و کار خودروهای برقی بود و طرحهای خود را برای 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این فناوری طی یک دهه آینده اعلام کرد.
 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :