۱۰۰۰ رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود

کد مطلب 49996 1400-04-28 13:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
۱۰۰۰ رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی گفت: با راه‌اندازی سامانه ثبت رویدادهای فناورانه در اداره کل کارآفرینی و مراکز رشد، رویدادهای فناورانه‌ای که در مراکز رشد دانشگاه برگزار می‌شوند، رصد شده و نیز اقدامات لازم جهت برگزاری این رویدادها در سطح ملی فراهم شده است.
وی ادامه داد: این رویدادها در 10 بخش برگزار می‌شوند که در تیرماه سال جاری شامل استارتاپ ویکند (2 مورد)، وبینار (25 مورد)، دوره‌های آموزشی (34 مورد)، طرح پویش کارآفرینی(1 مورد)، چالش فناوری (1 مورد)، تجربه در مسیر فناوری و نوآوری TEDX (3 مورد)، روز عرضه و نمایش فناوری DemoDay (1 مورد)، نمایشگاه/ جشنواره/ فن بازار(2 مورد)، ایده‌شو(2 مورد) و سایر فعالیت‌های فناورانه هستند.
دکتر دهقانی فیروزآبادی تأکید کرد: در سال گذشته 606 مورد رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه برگزار شده و با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته در ماه‌های اخیر انتظار داریم در سال جاری نزدیک به یک هزار رویداد فناورانه در مراکز رشد برگزار شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است یکی از شاخص‌های ارزیابی در سطح‌بندی مراکز رشد دانشگاه، برگزاری رویدادهای فناورانه است. خروجی رویدادهای فناورانه در مراکز رشد، زمینه توانمندسازی هسته‌ها/واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان را فراهم می‌سازد. در این راستا رویدادهایی که خروجی آنها منجر به یک قرارداد مالی یا جذب هسته فناور در مراکز رشد شوند، از امتیاز تشویقی در سطح‌بندی برخوردار خواهند شد.
نشست توانمندسازی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :