"دکس" جامع‌ترین سامانه پردازش ابری اطلاعات پزشکی رونمایی شد

کد مطلب 51190 1400-05-06 12:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
"سامانه دکس" نخستین و جامع‌ترین سامانه یکپارچه بایگانی، پردازش و رایانش ابری کلیه اطلاعات و نیازمندی‌های پزشکی در کشور و پرونده پزشکی بیماران با تکنیک پردازش ابری است که توسط یک شرکت دانش‌بنیان طراحی شده است.


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ "عمادالدین حسینی تودشکی"، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان "نورفردای آینده روشن"، درباره طراحی و اختراع "سامانه ملی دکس" گفت: ما نیازهای مبرم و بزرگى را در نظام سلامت کشور احساس کردیم و با بهره‌گیری از سال‌ها تجربیات اجرایی در اجزای نظام سلامت، در قالب یک اتاق فکر، متشکل از پزشکان و متخصصین امور IT و مدیریت سلامت، موفق به دستیابی به ایده‌های راهگشا براى مرتفع کردن این نیازهای حیاتى در حوزه خدمات فناوری اطلاعات جامع پزشکی شدیم.
پس از تحقیقات وسیع و تلاش‌های تیمی در شرکت طی 8 سال، تولید سامانه دکس به پایان رسید و سامانه جامع یکپارچه‏ بایگانی، پردازش و رایانش ابری اطلاعات پزشکی را برای استفاده کلیه بیماران، پزشکان و مراکز درمانی طراحی و ارائه کردیم که تمام اطلاعات پزشکی در آن با نظمی دقیق، ثبت و ساماندهی می‌‏شوند.
تیم طراح این سامانه به اهتمام و ابتکار جمعی از پزشکان و مهندسان جوان، مفتخر به اختراع سامانه‌ای شده که علاوه بر ارتقای سطح هوشمندسازی نظام بهداشت و درمان در ایران منطبق با استانداردهای HL7، طراحی داشبوردها و دیده‌بان‌های مدیریتی، داده‌کاوی هوشمندانه و ارائه قویترین سیستم رایانش ابری یکپارچه، آرشیو و تبادل  اطلاعات پزشکی در کلیه حوزه‌های تخصصی، سالانه میلیون‌ها یورو صرفه‌جویی ارزی نیز ایجاد خواهد کرد.
"سامانه دکس"، نخستین و جامع‌ترین سامانه یکپارچه بایگانی، پردازش و رایانش ابری کلیه اطلاعات و نیازمندی‌های پزشکی در کشور و پرونده پزشکی بیماران با تکنیک پردازش ابری است و کاربران این سامانه شامل بیماران، پزشکان و مراکز پزشکی است.
احیای واحد هیدروژن کارخانه فولاد غرب آسیا با تلاش یک شرکت دانش‌بنیانمعاون علمی رئیس جمهور: شناخت جایگاه آموزش و دانشگاه در گرو اقتصاد دانش‌بنیان استپایان کار "معاونت علمی دولت تدبیر و امید" با سیلی از مشکلات حل نشده و بی‌تدبیر‌ی‌ها!/ لزوم تغییر جدی در حوزه‌ زیست‌بوم فناوری کشور


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :