دادگاه روسیه گوگل را بیش از ۴۰ هزار دلار جریمه کرد

کد مطلب 51489 1400-05-08 15:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دادگاه روسیه گوگل را بیش از ۴۰ هزار دلار جریمه کرد


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، نماینده سرویس مطبوعاتی دادگاه قضات مسکو در گفتگو با تاس اعلام کرد که این دادگاه شرکت آمریکایی گوگل را به دلیل امتناع از بومی سازی داده های کاربران خود در روسیه، 3 میلیون روبل (40975 دلار) جریمه کرده است.
وی گفت: با تصمیم دادگاه ناحیه قضایی شماره 422 در منطقه تاگانسکی مسکو در مورد دادخواست تخلف اداری بر اساس بخش 8 ماده 13.11 قانون جرایم اداری فدراسیون روسیه، شرکتGooglе  به جریمه اداری 3 میلیون روبل (40975 دلار) محکوم شده است.
این اولین مجازات برای امتناع از بومی سازی پایگاه داده های کاربران روسی در این کشور برای این شرکت محسوب می شود. این دادگاه گوگل را پیش از این به دلیل امتناع از حذف اطلاعات ممنوعه جریمه کرده بود.
پیش از این، سرویس فدرال روسیه برای نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی اعلام کرده بود که گوگل، فیس بوک، توییتر و سایر غول های رسانه اجتماعی، اطلاعات شخصی کاربران روسی را تا 1 ژوئیه 2021 بومی سازی نکرده اند.
روسیه فیس بوک و تلگرام را به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی جریمه کردجریمه 500 میلیون یورویی گوگل توسط فرانسهاین سازمان ناظر روسیه افزود که یک پروتکل اداری علیه گوگل برای نقض قوانین بومی سازی پایگاه های اطلاعاتی در روسیه تنظیم شده است. این اداره همچنین انتظار دارد که فیس بوک و توییتر به این موضوع پاسخ دهند تا پس از پاسخ این دو شرکت در مورد آغاز مراحل اداری جریمه تصمیم گیری شود.
در عین حال، سرویس فدرال روسیه برای نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی اظهار داشت که "تا امروز حدود 600 دفتر نمایندگی شرکت های خارجی در روسیه ذخیره سازی اطلاعات شخصی کاربران روسی را بومی سازی کرده اند.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :