افت ۲۹ درصدی درآمد هواوی در نیمه نخست ۲۰۲۱

کد مطلب 53995 1400-05-27 12:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
افت ۲۹ درصدی درآمد هواوی در نیمه نخست ۲۰۲۱


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مدیرعامل شرکت هواوی گفت با وجود مختل شدن کسب و کار گوشی‌های هوشمند این شرکت به خاطر تحریم‌های آمریکا، بالاخره به این صنعت باز خواهد گشت.
دونالد ترامپ در 2019 هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی نامید و آن را در لیست سیاه صادرات قرار داد. همچنین دسترسی هواوی به فناوری‌های مهمی که منشاء آنها از آمریکاست قطع شد. به این ترتیب توانایی هواوی برای طراحی ریز تراشه ها و تامین قطعات از خارج تحت تاثیر قرار گرفت.
گو پینگ، مدیرعامل هواوی اعلام کرد:«همه می دانند ریزتراشه‌های گوشی همراه نیازمند یک فناوری پیشرفته هستند تا در اندازه‌ کوچک با مصرف پایین انرژی تولید شوند. هواوی توانایی طراحی آن را دارد ولی هیچ کس نمی‌تواند برای ساختن آن به ما کمک کند».
هواوی سیستم عامل اختصاصی خود را هفته آینده راه‌اندازی می‌کندهواوی تا سال 2030 شبکه‌های اینترنت فوق سریع نسل ششم راه اندازی می‌کندوی اضافه کرد ولی این مشکلات قابل حل هستند.
وی گفت:«هواوی همچنان در دنیای گوشی‌های موبایل باقی می ماند و تولید ریزتراشه خود را توسعه می دهد. پادشاهی گوشی‌های هوشمند بالاخره به هواوی باز می‌گردد».
شرکت هواوی زمانی بزرگترین روشنده گوشی‌های هوشمند در جهان بود ولی در فصل بهار برای اولین بار طی هفت سال گذشته، از رتبه اول در میان 5 فروشنده برتر چین پایین آمد.
این شرکت در ماه نوامبر با هدف سرپا نگه داشتن کسب و کارش، برند آنر گوشی‌های هوشمند خود را به فروش رساند.
درآمد شرکت هواوی 29 درصد در نیمه اول سال جاری میلادی کاهش یافته که بیشترین سقوط درآمد این شرکت بوده است.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :