تصویر زیبای فضانورد ایستگاه فضایی از لبه کره زمین و فضا

کد مطلب 56791 1400-06-17 14:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
"توماس‌پسکت" فضانورد با‌سابقه فرانسوی ایستگاه فضایی بین‌المللی که هم‌اکنون در داخل ایستگاه فضایی بین‌المللی مستقر است، منظره‌ای خیره‌کننده از لبه زمین و فضا را ثبت کرده است.


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ "توماس‌پسکت" فضانورد با‌سابقه فرانسوی ایستگاه فضایی که هم‌اکنون در داخل ایستگاه فضایی بین‌المللی مستقر است، منظره‌ای خیره‌کننده از لبه زمین و فضا را ثبت کرده است. توماس پسکت مهندس آژانس فضایی اروپا و یکی از اعضای اصلی ماموریت SpaceX Crew-2 و عضو Expedition 65 ناسا است که در ماه آوریل در ایستگاه فضایی مستقر شده است.
این دومین سفر این فضانورد است و این فضانورد در کنار کارهای اصلی ایستگاه فضایی، به ثبت تصاویری زیبا و واقعی از سیاره ما یعنی کره زمین پرداخته است. در جدیدترین تصویری که وی ثبت کرده است چراغ‌های یک شهر با نور ستارگانی که در دوردست هستند،‌ مشاهده می‌شود. در این تصویر هاله‌ای نارنجی رنگ مشاهده می‌شود که احتمالاً انتشار اتم‌های سدیم است که تقریباً در فاصله 90 کیلومتری از سطح زمین پراکنده شده‌اند؛ نوار سبز کم‌رنگی نیز در تصویر مشاهده می‌شود که دانشمندان احتمال می‌دهند به خاطر وجود اتم‌های اکسیژن ایجاد شده‌اند.
این فضانورد در توصیف عکس خود می‌نویسد: شما به عنوان یک عکاس بسیار باید بی‌حرکت باشید و دوربین را نگه دارید ضمن آنکه ایستگاه فضایی آنقدر سریع حرکت می‌کند که ممکن است در دقت تصاویر اثرگذار باشد. ایستگاه فضایی بین‌المللی با سرعتی بیش از 17000 مایل در ساعت در حرکت است و هر 90 دقیقه به دور زمین می‌چرخد.
لحظه تاریخی "مریخ‌نورد ناسا" فرا رسید/ جمع‌آوری نخستین نمونه سنگ مریخ برای ارسال به زمین
تصاویر جدید و خیره‌کننده ایستگاه فضایی چین از کره زمین


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :