ایجاد "مرکز نوآوری و فناوری" با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد و دانشگاه الشام سوریه

کد مطلب 57212 1400-06-20 16:41
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ایجاد "مرکز نوآوری و فناوری" با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد و دانشگاه الشام سوریه


- اخبار اجتماعی - به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پیرو تفاهم‌نامه منعقد شده در سال 2019، دو طرف برنامه مشترک اجرایی با زمان‌بندی مشخص را امضا کردند که طی آن ظرف مدت سه ماه، مرکز نوآوری و فناوری مشترک بین پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد و دانشگاه الشام ایجاد خواهد شد.
این مرکز دارای دو دفتر در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد در تهران و در دانشگاه الشام در دمشق خواهد بود و قرار است تا در زمینه‌های فناوری‌های پزشکی، داروسازی، "آی‌تی و آی‌سی‌تی" فعالیت کند؛ هدف از تاسیس این مرکز حمایت از پروژه‌های فناورانه مشترک بین دانشجویان و اساتید دو دانشگاه و کمک به تجاری‌سازی آن‌ها در بازار منطقه است؛ این برنامه اجرایی توسط دکتر "شریف اشقر" رییس دانشگاه شام و دکتر محمدجواد صدری مهر مدیرکل پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد امضا شده است.
هیات اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به سوریه، به‌منظور افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در سوریه و آموزش دوره‌های کوتاه‌مدت فناوری با مقامات سوری در دمشق دیدار و گفت‌وگو کردند.
"سید محمدجواد صدری‌مهر" مدیرکل پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، "علیرضا منظری" توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و نماینده رؤسای استان‌های کشور در هیئت‌رئیسه، "محمدرضا شمس دولت‌آبادی" مدیرکل پشتیبانی واحدهای برون‌مرزی و "وحید ضرغامی" قائم‌مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری ترکیب هیات اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به سوریه بودند.
برگزاری جلسه با سبحانی سفیر ایران در سوریه، برگزاری جلسه با رایزن فرهنگی ایران در سوریه با هدف حضور مؤثر دانشگاه آزاد اسلامی در سوریه، بازدید از خانه فناوری و نوآوری ایران (IHIT) در سوریه، بازدید از ساختمان اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوریه و منطقه آزاد دمشق و ... از برنامه‌های هیات اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی به سوریه بود.
در بازدید هیات اعزامی دانشگاه آزاد اسلامی از خانه فناوری و نوآوری ایران (IHIT) در سوریه راه‌های همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی با این مرکز مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و در نهایت مقرر شد این همکاری در قالب مدل مشارکت و یا مدل نمایندگی محقق شود.
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد و ستاد رشد و نوآوری بسیجنشست توانمندسازی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد1000 رویداد فناورانه در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :