پرتاب ماهواره‌ چینی با هدف پشتیبانی از فیلم‌های ۴k و ۸k

کد مطلب 57360 1400-06-21 17:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پرتاب ماهواره‌ چینی با هدف پشتیبانی از فیلم‌های ۴k و ۸k


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ چین ماهواره پخش مستقیم (DBS) را از مرکز پرتاب ماهواره Xichang در استان سیچوان در جنوب غربی چین با موفقیت پرتاب کرد که این ماهواره پخش مستقیم را موشک "مارچ-3‌ بی" حامل ماهواره "Zhongxing" به فضا ارسال کرد.
این ماهواره ارسال شده به فضا قرار است از فیلم‌های 4k و 8k پشتیبانی کند و DBSای که جدیداً طراحی شده است به مدت 15 سال اجرایی می‌شود و توسط شرکت ارتباطات ماهواره‌ای چین اداره می‌شود. ماهواره ارسال شده مجهز به فرستنده‌های مخصوص طراحی شده است که می‌تواند از پخش برنامه‌های ویدیویی با وضوح 4k و 8k پشتیبانی کند و خدمات پخش زنده را با کیفیت بالا برای رویدادهای مهم مانند المپیک زمستانی آینده پکن 2022 ارائه کند.
علاوه بر همه اینها، سیستم DBS جدید خدمات ارتباط به موقع و قابل اطمینان را برای نجات اضطراری و امدادرسانی به بلایای طبیعی را ارائه می‌کند و ذکر این نکته نیز ضروری است که این پرتاب، 388‌ ماموریت راکت‌های حامل سری لانگ‌مارچ را رقم زده است.
هفته گذشته بود که موشک Long March-2C کشور چین حامل ماهواره‌های آزمایشی، از مرکز پرتاب ماهواره "Jiuquan" در شمال غربی چین در 24 اوت 2021 پرتاب شد. شرکت علوم و فناوری هوافضای چین (CASC) اعلام کرد که کشور چین  سه ماهواره آزمایشی را با موفقیت به مدار از پیش تعیین‌شده ارسال کرد.
آن ماموریت، 385‌ ماموریت پروازی راکت‌های حامل سری لانگ‌مارچ بود که برای آزمایش فناوری‌های ارتباطی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. موشک Long March-2C کشور چین که حامل ماهواره‌های آزمایشی است از سوخت مایع در دمای معمولی استفاده می‌کند و عمدتاً برای پرتاب ماهواره‌ها در مدار پایین استفاده می‌شود.
چین 3 ماهواره آزمایشی به فضا پرتاب کردتصویر جدید و دردناک ایستگاه فضایی چین از دریاچه ارومیه


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :