کره جنوبی گوگل را ۱۸۰ میلیون دلار جریمه کرد

کد مطلب 57724 1400-06-24 10:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کره جنوبی گوگل را ۱۸۰ میلیون دلار جریمه کرد


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، کره جنوبی در روز سه‌شنبه گوگل را 180 میلیون دلار به خاطر سوء استفاده از تسلط خود بر سیستم‌های اپراتوری موبایل و بازارهای اپلیکیشن جریمه کرد.
این جدیدترین اقدام قانونی علیه غول‌های بزرگ فناوری در سراسر جهان است و درست چند هفته پس از آن صورت گرفت که کره جنوبی قانونی وضع کرده مبنی بر اینکه اپراتورهای بزرگ اپ استور مثل گوگل و اپل اجازه ندارند سازندگان نرم افزار را به استفاده از سیستم‌های پرداخت خود مجبور کنند و این کار آنها را غیرقانونی اعلام کرده است.
تحقیقات ضد انحصاری اروپا علیه شرکت آمریکایی گوگلدادگاه روسیه گوگل را 14 میلیون روبل جریمه کردهفته گذشته یک قاضی آمریکایی به اپل دستور داد کنترل خود بر سیستم پرداخت اپ استور را کاهش دهد. گوگل و اپل بر بازار اپلیکیشن های آنلاین در کره جنوبی تسلط دارند. کره جنوبی دوازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا است و به قدرت فناوری‌ شناخته می‌شود.
کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی از 2016 گوگل را به خاطر ممانعت عامدانه از سازندگان گوشی هوشمند داخلی مثل سامسونگ برای استفاده از سیستم های اندروید خودشان، مورد بررسی قرار داده است. این کمیسیون اعلام کرد گوگل مانع رقابت بازار می‌شود و اجازه نمی دهد سازندگان گوشی هوشمند انواع جدید اندروید به عنوان «اندروید فورکس» را در دستگاه های خود نصب کنند.
کره جنوبی گوگل را 207.4 میلیارد وون معادل 176.8 میلیون دلار جریمه کرده و از این شرکت بزرگ فناوری خواسته درست عمل کند.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :