مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری‌زاده افتتاح شد/ آغاز فعالیت مرکز با ۲۰ واحد فناور و نوآور

کد مطلب 59723 1400-07-10 12:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری‌زاده افتتاح شد/ آغاز فعالیت مرکز با ۲۰ واحد فناور و نوآور


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ مرکز نوآوری صنعتی شهید فخری‌زاده در منطقه صنعتی غرب تبریز راه‌اندازی شد. این مرکز هم‌اکنون با فعالیت 20 واحد فناور و نوآور فعالیت خود را آغاز کرده است که با توجه به استقبال فناوران از تاسیس این مرکز، این ظرفیت تا 10 برابر قابل افزایش است.
مهندسی مکانیک، الکترونیک، مکاترونیک، هوافضا، رایانه، پزشکی، شیمی و پلیمر، طراحی صنعتی، لیزر فیزیک و اپتیک، مدیریت کسب و کار و کارآفرینی، مدیریت و توسعه بازار شامل بازاریابی و بازارسازی داخلی و صادرات، توسعه و گسترش تجارت الکترونیک، نانوفناوری، زیست فناوری، هوش مصنوعی و علوم شناختی،  انفورماتیک و سیستم‌های مبتنی بر IT  از جمله محورهای اصلی و مهم فعالیت مرکز نوآوری شهید فخری زاده است.
"امانی" رئیس مرکز نوآوری شهید فخری‌زاده گفت: زیربنای این مرکز در حدود 5 هزار متر مربع است که 1500 متر مربع از این فضا، فضای کارگاهی و آزمایشگاهی برای تحصیل‌کردگان و فرهیختگان است که ما آنها را برای کارآفرینی تشویق می‌کنیم و در حوزه‌های مکانیک، برق، کامپیوتر، هوش مصنوعی،‌ هوافضا این فعالیت‌ها وجود دارد.
سردار "مهدی رحیمی" رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در آیین آغاز به کار این مرکز، اقتدار علمی را رمز نفوذ علمی، سیاسی و اقتصادی برشمرد و گفت: تمدن نوین اسلامی ارجحیت علمی و فناوری و جهاد علم است که تحقق آن بر مبنای فعالیت‌های جامعه بسیج سرعت می‌گیرد.
سردار رحیمی با اشاره به هدف‌گذاری ایجاد 500 مرکز رشد در سراسر کشور تصریح کرد: تاکنون 160 مرکز فعال شده‌اند که با جریان‌سازی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، کشور را به سمت بومی‌سازی صنایع و فناوری‌ها سوق می‌دهند.
سرهنگ "نادر ارسلانی" رئیس سازمان بسیج علمی کشور گفت: هدف از ایجاد این مرکز، اقتصاد دانش‌بنیان و بحث بیانیه گام دوم است که حضرت آقا به عمل به بحث علم و فناوری تاکید داشتند و آن چیزی که بیشتر به دنبال آن هستیم این است که ارتباط بین صنعت و دانشگاه در این فضا فراهم شود و برای قطعات و تجهیزاتی که از خارج از کشور وارد شده و ارزبر هستند ما می‌توانیم این فضا و شرایط را برای کارخانجات آماده کنیم که همه این تجهیزات در داخل تولید شوند.
سردار "عابدین خرم" فرمانده سپاه عاشورا نیز در این مراسم گفت: مشکل ما در حوزه صنعت و فناوری، دانش‌محور نبودن تولید و نیروی انسانی است و در راستای رفع نواقص، وجود چنین مراکزی ضرورت دارد چراکه در واقع، سنگر اول جنگ اقتصادی هستند.
شکستن کمر دانش‌بنیان‌ ایرانی توسط مافیای واردات/ضربه واردات به تولیدکنندگان داخلی پمپ موتور الکترونیکرشد 80 برابری شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :