آنتی‌بادی‌های "واکسن فایزر" پس از ۶ ماه از بین می‌روند!

کد مطلب 59740 1400-07-10 13:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد که آنتی‌بادی‌های واکسن "فایزر-بیونتک" بعد از ۶ تا ۷ ماه از تزریق دوز دوم به طور کلی از بین می‌روند و کارایی آنها تا ۱۰ برابر کاهش پیدا می‌کند.


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد آنتی‌بادی‌های واکسن "فایزر-بیونتک" بعد از 6 تا 7 ماه به طور کلی از بین می‌روند. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که 6 ماه بعد از دریافت دوز دوم واکسن فایزر و بیو‌نتک، بسیاری از گیرندگان واکسن، دیگر آنتی‌بادی ناشی از واکسن را ندارند که می‌تواند ایمنی در برابر انواع مختلف و نگران‌کننده ویروس کرونا را بلافاصله خنثی کند.
محققان بعد از دریافت دو دوز و گذشت شش ماه از دوز دوم، نمونه‌های خون 46 فرد سالم که عمدتاً افراد جوان یا میانسال بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند که نتیجه این بود که واکسیناسیون با واکسن "فایزر-بیونتک" سطوح بالایی از آنتی‌بادی خنثی‌کننده را علیه سویه اصلی ایجاد می‌کند اما در عرض 7 ماه تقریباً 10 برابر کاهش پیدا می‌کند! در نیمی از این افراد،‌ آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده که می‌توانند عفونت را در برابر انواع ویروس کرونا مانند بتا و دلتا مسدود کنند، 6 ماه بعد از دوز دوم قابل تشخیص نبودند.
آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده، تنها دفاع سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس نیستند اما با این حال آنها در محافظت در برابر عفونت SARS-CoV-2 بسیار مهم هستند. یافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد که تجویز یک دوز تقویت‌کننده در حدود 6 الی 7 ماه بعد از ایمن‌سازی اولیه، به احتمال زیاد محافظت در برابر SARS-CoV-2  و انواع آن را مقداری افزایش می‌دهد.
"شرکت فایزر" یکی از شرکت‌های داروسازی جهان و مرکز اصلی آن  در شهر نیویورک آمریکا است؛ فایزر به عنوان یک غول داروسازی جهانی تاکنون شرکت‌های بسیاری را خریداری و در خود ادغام کرده‌ است؛ واکسن کووید-19 "فایزر-بیونتک" (Pfizer–BioNTech COVID-19 vaccine) با کد BNT162b2 که بیشتر به‌عنوان واکسن کووید-19 فایزر شناخته می‌شود، یک واکسن mRNA جهت پیشگیری از بیماری کووید-19 است. این واکسن توسط شرکت آلمانی بیوان‌تک توسعه داده شده و توسط شرکت آمریکایی فایزر با نام تجاری Comirnaty تولید و توزیع شده‌ است.
"واکسن فایزر" ساخته شرکتی با انبوهی از تخلفات و اتهامات داروییوزیر بهداشت: هیچ محموله‌ای از واکسن فایزر وارد کشور نشده و نخواهد شدوزارت بهداشت: واردات واکسن "فایزر" برای زنان باردار منتفی است 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :