حمایت از ۲۶۷ ایده نانوفناوری برای صنعتی‌سازی محصولات دانش‌بنیان

کد مطلب 60019 1400-07-12 12:48
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
حمایت از ۲۶۷ ایده نانوفناوری برای صنعتی‌سازی محصولات دانش‌بنیان


- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از نفوذ محصولات دانش‌بنیان مثل نانو فناوری در صنعت با توسعه و بازارسازی ایده‌های نوآورانه و انتخاب و حمایت از 267 ایده نانوفناوری برای قرار گرفتن در مسیر صنعتی‌سازی خبر داده است. از طرف دیگر این معاونت از ارائه 17 خدمت به شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه صادرات این محصولات خبر داده است.
"یوسف قاسمی" مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان درباره تجاری‌سازی و صادرات محصولات دانش‌بنیان کشور گفت: یکی از مجموعه شرکت‌های ما در بحث تجاری‌سازی بین‌المللی دستاوردهای نوآورانه فعالیت می‌کند به این معنا که به دستاوردهایی که از جنس فناوری و تکنولوژیک در حوزه‌های مختلف فناوری مثل نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، الکترونیک، نرم‌افزار، تجهیزات پزشکی است، کمک می‌کند تا وارد بازارهای بین‌المللی شوند.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به مهم‌ترین مسائل شرکت‌های دانش‌بنیان برای صادرات محصولات دانش‌بنیان خود تصریح کرد: یکسری موضوعات هستند که به طور سنتی در این حوزه مطرح می‌شود اینکه بسیاری از شرکت‌ها از سمت نیازها کار را شروع نمی‌کنند یعنی عاشق ایده‌های فناورانه می‌شوند و فکر می‌کنند باید بر روی ایده و نیازی که خود احساس کردند، سرمایه‌گذاری کنند اما بعدها مشاهده می‌کنند که اساساً نیاز بازار چیز دیگری بوده در حالی که  نیازسنجی باید از سمت صنعت شروع شود.
وی گفت: مسئله مهم دیگر، قطع بودن ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی با مسائل مالی و پولی بین‌المللی است که مشکلات فراوان و عدیده‌ای را ایجاد کرده است به این معنا که بسیاری از شرکت‌ها حتی شرکت‌های کوچک از تعامل با شرکت‌های ایرانی به خاطر مسئله تحریم‌ها پرهیز می‌کنند. از این جهت برای تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان باید به سراغ روش‌های نوین رفت یعنی ما امروز در فضای بین‌المللی فقط مشکلات مارکتینگ و بازاریابی نداریم.
قاسمی با ارائه پیشنهادهایی برای تسهیل در صادرات محصولات دانش‌بنیان تصریح کرد: شرکت‌های تخصصی در همه جای دنیا وجود دارند که کار اصلی آنها فعالیت‌های تجاری‌سازی است یعنی واسطه‌های تجاری‌سازی بین‌المللی هستند و از طرفی جنس قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت‌های خارجی بسیار نوین و جدید است و به همین دلیل نمی‌توانیم از قالب‌های سنتی قراردادهای بین‌المللی استفاده کنیم و حتماً باید از افرادی که در این حوزه تجربیات میدانی دارند استفاده بهینه شود.
ارائه 20 خدمت ویژه معاونت علمی برای صادرات محصولات دانش‌بنیانشکستن کمر دانش‌بنیان‌ ایرانی توسط مافیای واردات/ضربه واردات به تولیدکنندگان داخلی پمپ موتور الکترونیک


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :