با تصویب اولین صندوق قابل معامله رمزارز، بیت کوین به بالاترین رقم خود رسید

کد مطلب 62305 1400-07-30 12:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با تصویب اولین صندوق قابل معامله رمزارز، بیت کوین به بالاترین رقم خود رسید


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بیت کوین در حالی به بالاترین رقم خود رسید که اولین صندوق قابل معامله (ETF) رمزارز علاقه سرمایه گذاران را به ارزهای دیجیتال جلب کرده است.
بر اساس داده های شرکت CoinMarketCap، برترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین روز چهارشنبه از مرز 66700 دلار عبور کرد و تا ساعت 14:48 به وقت گرینویچ بیش از 7 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافت.
صندوق قابل معامله استراتژی بیت کوین ProShares که معاملات خود را از روز سه شنبه آغاز کرد، به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که بیت کوین را از طریق قراردادهای آتی خرید و فروش کنند نه اینکه به طور کامل آن را داشته باشند.
معاملات آتی این صندوق قابل معامله بیت‌کوین اولین مورد از نوع خود محسوب می شود که پیش از عرضه اولیه در ایالات متحده تأییدیه نظارتی را به دست آورد.
قیمت بیت کوین از مرز 60 هزار دلار عبور کردقیمت بیت کوین به بالاترین رقم خود طی 5 ماه اخیر رسیدبر اساس گزارش بلومبرگ، صندوق ProShares در عرضه اولیه خود شاهد معامله بیش از 24 میلیون سهم بود که آن را به دومین عرضه اولیه صندوق سرمایه‌گذاری در تمام دوران تبدیل کرد و بیش از یک میلیارد دلار گردش مالی ایجاد کرد.
به گفته جیمز کوین، مدیر یک شرکت سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال که در هنگ کنگ مستفر است، عرضه محصول جدید برای بیت کوین «معنادار» بود.
کوین گفت: از لحاظ نظری، هر شرکت کارگزاری دارای مجوز در ایالات متحده که می‌خواهد سهام این صندوق را به عهده بگیرد، می‌تواند به راحتی این کار را مانند هر صندوق ای تی اف دیگر انجام دهد و باید آن را در اختیار بسیاری از مردم قرار دهد.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :