بیت کوین تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر می‌کند

کد مطلب 62903 1400-08-05 14:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کارشناسان اقتصادی شبکه خبری راشاتودی با اشاره به هشدار دولت آمریکا درباره استفاده جهانی از بیت کوین تأکید کردند که کشورها می‌توانند با استفاده از ارزهای دیجیتال وعدم استفاده از دلار، تحریم‌های آمریکا را بی‌اثر کنند.


- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مکس کایزر و استیسی هربرت، کارشناسان اقتصادی شبکه خبری راشاتودی در برنامه تلویزیونی کایزر ریپورت به بررسی این موضوع پرداختند که چرا دولت جو بایدن هشدار داده است ارزهای دیجیتال تهدیدی برای تحریم‌های آمریکا هستند.
بر اساس این گزارش، دولت آمریکا تأکید کرده است که باید نحوه اعمال تحریم‌ها را به روز کند تا به عنوان یک ابزار موثر برای امنیت ملی این کشور باقی بماند.
مکس کایزر و استیسی هربرت با اشاره به این اظهارات، تأکید کردند که تحریم‌ها دیگر با بیت کوین بی‌اثر خواهند بود چرا که کشورها برای پرداخت و تسویه حساب فقط از دلار استفاده نخواهند کرد.
قیمت بیت کوین به بالاترین رقم خود طی 5 ماه اخیر رسیدبا تصویب اولین صندوق قابل معامله رمزارز، بیت کوین به بالاترین رقم خود رسیدبه گفته هربرت، اساساً بیت‌کوین دیپلماسی را به سمت درستی پیش می‌برد، به طور مثال اگر فقط یک کشور در جهان دارای بمب هسته‌ای باشد که بتواند مردم را از بین ببرد، در آن صورت هیچ وسیله مطمئنی برای بازدارنگی وجود ندارد. بنابراین، همه به هر چیزی که آن کشور دستور دهد پایبند هستند.
وی افزود که بنابراین، برنامه‌های تسلیحات هسته‌ای در سراسر جهان وجود دارد و این بازدارندگی را ایجاد می‌کند، به همین دلیل است که جنگ‌های کمتری بین قدرت‌های بزرگ به وجود می‌آید.
هربرت در ادامه گفت: اما در اینجا ما تنها یک ابرقدرت را از نظر ارز فیات و لایه پرداخت داشته‌ایم و اکنون بیت کوین باعث می‌شود که آن‌ها مجبور شوند به پای میز مذاکره بروند. آن‌ها باید توافق کنند چون تحریم‌ها دیگر به خوبی تاثیر گذار نیستند.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :