گوگل مپ از این پس آمار مبتلایان به کرونا را نشان می‌دهد

کد مطلب 7249 1399-07-07 01:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

گجت نیوز/ طبق اعلام شرکت گوگل از این پس اپلیکیشن گوگل مپ – Google Maps آمار مبتلایان به کرونا را در ۲۲۰ کشور جهان از جمله ایران به کاربران نشان می‌دهد.

اپلیکیشن گوگل مپ که به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها برای اطلاع از وضعیت ترافیکی مسیرهای مختلف شناخته می‌شود، به تازگی قابلیت جدیدی را به کاربران ارائه می‌دهد که طبق آن می‌توان آمار مبتلایان به کرونا در ۲۲۰ کشور جهان از جمله ایران را در این اپلیکیشن مشاهده کرد
گجت نیوز/ طبق اعلام شرکت گوگل از این پس اپلیکیشن گوگل مپ – Google Maps آمار مبتلایان به کرونا را در ۲۲۰ کشور جهان از جمله ایران به کاربران نشان می‌دهد.

اپلیکیشن گوگل مپ که به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها برای اطلاع از وضعیت ترافیکی مسیرهای مختلف شناخته می‌شود، به تازگی قابلیت جدیدی را به کاربران ارائه می‌دهد که طبق آن می‌توان آمار مبتلایان به کرونا در ۲۲۰ کشور جهان از جمله ایران را در این اپلیکیشن مشاهده کرد. در واقع کاربران به کمک این قابلیت جدید می‌توانند پیش از انتخاب مقصد سفرهایشان در خصوص شرایط شیوع کرونا در آن مناطق اطلاعات مناسبی دریافت کنند.

جزئیات نمایش آمار مبتلایان به کرونا در گوگل مپ
شرکت گوگل این قابلیت جدید و مهم را به شکل یک لایه جدید Covid-19 برای اپلیکیشن گوگل مپ در نسخه‌های اندروید و آی او اس در نظر گرفته است. کاربران برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا اپلیکیشن Google Maps را باز کنند و سپس از قسمت بالا سمت راست روی گزینه لایه‌‌ها (Layers) ضربه بزنند، در نهایت با انتخاب گزینه Covid-19 Info می‌توان آمار مبتلایان به کرونا در هر منطقه را مشاهده کرد.

این قابلیت جدید اطلاعاتی چون متوسط آمار ابتلا به کرونا جدید به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر طی یک هفته را نشان می‌دهد. در کنار آمارها یک فلش نیز روند صعودی یا نزولی بودن آمار مبتلایان را نشان خواهد داد. همچنین نوع رنگ هر منطقه نیز تراکم مبتلایان جدید به کرونا در یک منطقه را به کاربران اطلاع می‌دهد.

طبق اعلام شرکت گوگل، آمار مبتلایان کروناویروس در هر منطقه طبق داده‌های ویکی‌پدیا، نیویورک تایمز و دانشگاه جانز‌‌هاپکینز به‌روزرسانی خواهد شد. این منابع نیز داده‌های رسمی سازمان بهداشت جهانی، وزارتخانه‌های بهداشت هر کشور، سازمان‌های بهداشتی منطقه‌ای و بیمارستان‌ها را با دقت بسیار بالا جمع‌آوری می‌کنند.این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :