تسلا همچنان می تازد/ ارزش بازار از ۱ تریلیون دلار گذر کرد

کد مطلب 63657 1400-08-11 18:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تسلا همچنان می تازد/ ارزش بازار از ۱ تریلیون دلار گذر کرد جهانمهر به نقل از سی ان بی سی نوشت: ارزش بازار شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا به دنبال خبر سفارش ۱۰۰ هزار دستگاه از خودروهای این شرکت توسط شرکت اجاره اتومبیل هرتز، جهش کرد و برای اولین بار از ۱ تریلیون دلار فراتر رفت.


ارزش بازار شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا به دنبال خبر سفارش ۱۰۰ هزار دستگاه از خودروهای این شرکت توسط شرکت اجاره اتومبیل هرتز، جهش کرد و برای اولین بار در تاریخ از ۱ تریلیون دلار فراتر رفت.
حالا شرکت تسلا هم به جمع شرکت‌های اپل، آمازون و مایکروسافت پیوست که ارزش هر کدام از آنها بیش از ۱ تریلیون دلار است.
خبر این قرارداد جدید باعث شد ارزش هر سهم شرکت تسلا که به تازگی به رکورد ۹۰۰ دلار رسیده بود تا ۱,۰۴۵ دلار جهش کند و در انتهای معاملات در ۱,۰۲۴ دلار بسته شود. این به معنای جهشی ۱۲.۶۶ درصدی تنها در یک روز است.

کارشناسان معتقدند فروش قدرتمند تسلا در اروپا می‌تواند ارزش هر سهام این شرکت را از این هم بالاتر ببرد. خبرهای جدید باعث شد تا کارشناس مورگان استنلی، آدام جوناس، سطح هدف قیمت هر سهم تسلا را از ۹۰۰ دلار به ۱,۲۰۰ دلار افزایش دهد.
خرید شرکت هرتز که می‌تواند ۴.۲ میلیارد دلار برای تسلا درآمد داشته باشد، بزرگترین خرید خودروی الکتریکی در تاریخ محسوب می‌شود.
۲۲۳۲۲۷


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :