افق مقام معظم رهبری،‌ ایجاد ۴۰۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور است

کد مطلب 7280 1399-07-07 11:51
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
افق مقام معظم رهبری،‌ ایجاد ۴۰۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور است


- اخبار اجتماعی - روح الله متفکر ‌آزاد نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های خروج کشور از مشکلات فعلی، تمرکز روی اقتصاد دانش‌بنیان است.
وی با بیان اینکه افق مقام معظم رهبری،‌ ایجاد 400 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور است،‌ بیان کرد: هم‌اکنون نزدیک به 5 هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال است که فاصله زیادی با افق رهبر معظم انقلاب دارد، اما با تکیه بر نیروی انسانی کارآمدِ تحصیل‌کرده، جوان و پرانرژی، قابل تحقق است.
متفکر آزاد با تأکید بر لزوم حرکت کشور به سمت اقتصاد فراتحریمی، تصریح کرد: اقتصاد فراتحریمی اقتصادی است که امکان تحریم آن وجود ندارد و برای این مهم،‌ باید به سمت ظرفیت‌های بومی خود برویم، ولی نیروی انسانیِ تحصیل‌کرده‌ی کارآمدِ متخصصِ جوان نداریم!
این نماینده مجلس با اشاره به نقش مجلس در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیانِ مجلس برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل شده است. یک طرحی تحت عنوان "جهش تولید‌ دانش‌بنیان" در مجلس ارائه شده است که اگر در صحن مجلس رأی بیاورد، کمک بسیار خوبی در جهت رونق شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود.
متفکر آزاد در پایان خاطرنشان کرد: طرح "جهش تولید دانش‌بنیان" بسیاری از حوزه‌های دانش‌بنیان را پوشش داده است.
بازگشت اشیای قیمتی به کشور با سیستم امنیت الکترونیک موزه‌ها/جلوگیری از قاچاق با یکپارچه‌سازی تصاویر در گمرک


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :